Ferie trwają, śnieg sypie za oknem, a amatorów narciarstwa na stokach przybywa. Wszystkich tych, którzy wybierają się na zimowy wypoczynek wraz z rodziną lub znajomymi w polskie góry, ludzie z Chevroleta wraz ratownikami Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (GOPR) i Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (TOPR) zachęcają do udziału w specjalnej akcji "Bezpieczna zima", promującej bezpieczeństwo w górach i na stokach narciarskich.

Reklama

Ratownicy górscy z GOPR i TOPR będą uczyć, jak reagować w sytuacjach zagrożenia, jak udzielać pierwszej pomocy oraz będą zachęcać do stosowania działań profilaktycznych, m.in. takich jak jazda na nartach w kaskach zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Ponadto na przykładzie modelu chevrolet captiva, który na co dzień jest wykorzystywany w działaniach ratowników, będą prezentować jak przygotować odpowiednio samochód do warunków jazdy w górach. Wiedza ta przekazywana będzie w formie interaktywnej poprzez m.in. konkursy z nagrodami.

Ponadto w ramach akcji "Bezpieczna Zima" instruktorzy z Polskiego Związku Narciarskiego będą uczyć jazdy na nartach.

Rozpoczynając już od najbliższego weekendu, akcja odbywać się będzie w siedmiu najpopularniejszych polskich kurortach górskich.

Miejsca i terminy spotkań:
- 22-23 styczeń - Palenica w Szczawnicy
- 29-30 styczeń - Ustrzyki Dolne
- 05-06 luty - Jaworzyna Krynicka
- 12-13 luty - Czarna Góra
- 19-20 luty - Kotelnica
- 26-27 luty - Góra Żar
- 05-06 marzec - Szklarska Poręba


Inne

Chevrolet captiva od 4 lat jest samochodem w służbie ratowników GOPR. Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe to organizacja zrzeszająca 1500 ochotników oraz 150 ratowników zawodowych. Teren jej działania to przede wszystkim obszar Polski ze szczególnym uwzględnieniem regionów górskich. GOPR od ponad 50 lat niesie pomoc w górach ludziom, których zdrowie lub życie jest zagrożone, zapobiega wypadkom oraz chroni środowisko naturalne.