Przypominamy, że Rafał Sonik już na pierwszym, niedzielnym etapie Rajdu Dakar wycofał się z rywalizacji. Jadący quadem zawodnik Orlen Teamu miał groźną wywrotkę na 176. kilometrze odcinka Victoria - Cordoba. Odwieziono go do szpitala z podejrzeniem złamania ręki. W 2009 roku Sonik w swoim debiucie w Rajdzie Dakar zajął trzecie miejsce - najwyższe w historii startów Polaków w tej imprezie.

Reklama

http://www.youtube.com/watch?v=7yKHmN_9riY

Mimo wypadku Rafał Sonik postanowił zostać w Argentynie i Peru wraz z pozostałymi zawodnikami ORLEN Team. Oto co możemy przeczytać na oficjalnej stronie polskiego zawodnika - www.rafalsonik.pl ...

"Podjąłem decyzję że jadę dalej w samochodzie assistance. Chce poznać rajd od drugiej strony. Od strony serwisu, organizacji, planowania, od strony tej, której jako zawodnik nigdy do tej pory nie miałem okazji poznać. Chcę się tego rajdu nauczyć w tak dobry sposób, aby ta wiedza dawała mi jeszcze dodatkowe punkty i ewentualna przewagę w przyszłości.

Zobacz filmy z innych kamer....Reklama

http://www.youtube.com/watch?v=XZPvC7dmE44

Doszedłem do wniosku, że jeżeli nie muszę być hospitalizowany i ma mnie i tak boleć, to wolę żeby bolało mnie na rajdzie wśród pozostałych członków mojego teamu. Wtedy kiedy uczę się Dakaru.

Tak więc jedziemy dalej, będziemy dalej z zawodnikami z ORLEN Team , jak najbliżej nich. Będę starał się służyć im pomocą, będę również na bieżąco komentował i opowiadał o rajdzie dla kibiców w Polsce.

Fizycznie czuję się źle, ale trudno powiedzieć w jakim stopniu jest to co mnie boli. W życiu wiele razy już cierpiałem i wiele razy mnie bolało fizycznie. Nie wiem również póki co w jakim stopniu jest to psychika. Mam urwany kawałek kości palca i pokiereszowany nadgarstek lewy i lewą dłoń. Krwiaki na biodrze, na udzie i na kolanie. Ale z tego wszystkiego się wyleczę w ciągu kilku tygodni tak aby wystartować w pierwszej rundzie Pucharu Świata w Abu Dhabi. Jestem pewien, że wolę ten ból znosić tutaj w drodze, będąc na Dakarze. Wykorzystuję tutaj każdy moment aby uczyć się Dakaru." - napisał Rafał Sonik.

http://www.youtube.com/watch?v=uK5-6WO_nSw