Organizatorzy w niedzielę rano skrócili etap, który początkowo miał się składać z dwóch części. Wyjątkowo trudna trasa prowadziła przez wydmy Atakamy i zawodnicy pokonali tylko pierwszą część trasy. W tych warunkach bardzo dobrze radził sobie jadący quadem 20-letni Łaskawiec, który przez pewien czas prowadził. Tuż przed metą został jednak wyprzedzony przez Argentyńczyka Sebastiana Halperna.

W rywalizacji samochodów niedzielny etap wygrał drugi w klasyfikacji generalnej Katarczyk Nasser Al-Attiyah. Natomiast jadący z belgijskim pilotem Jean-Markiem Fortinem Hołowczyc był piąty i to samo miejsce zajmuje w klasyfikacji generalnej.

Wśród motocyklistów Jacek Czachor dojechał na 23 miejscu, a Marek Dąbrowski na 26, co daje im odpowiednio 17 i 18 pozycję w klasyfikacji generalnej. Liderem rajdu pozostał trzeci w niedzielę Hiszpan Marc Coma.

Rajd zakończy się 16 stycznia w Buenos Aires.