Model Mitsubishi L200 zwyciężył w przetargu na zakup 24 samochodów osobowych terenowych przeznaczonych dla siedmiu Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej (RZGW). Jak chwalą się przedstawiciele japońskiej marki o ich wygranej zadecydowały między innymi tak istotne dla RZGW cechy, jak wytrzymałość i niezawodność konstrukcji oraz możliwość przystosowania aut do specyficznych potrzeb jednostek terenowych RZGW.

Reklama

L200 to model, który pierwszy raz wchodzi do parku samochodowego RZGW. "Napęd na obie osie i możliwość blokady tylnego mostu na pewno przydadzą się w czasie naszych akcji. Ważna dla nas była również opinia o Mitsubishi dotycząca awaryjności. Nie możemy sobie pozwolić na zaskoczenie, stąd musimy mieć samochody, które nie odmówią nam posłuszeństwa. L200 ma pochlebne opinie i myślę, że u nas też się sprawdzi." - powiedział w czasie ceremonii przekazania aut Roman Zamiecki, kierownik wydziału administracyjno-gospodarczego w Regionalnym zarządzie Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Inne

"Teraz trafiły do nas 24 samochody, ale nasze potrzeby są większe – zakup jest realizowany dla całej Polski. Obecna pula L200 zostanie podzielona na siedem jednostek RZGW (Warszawa, Szczecin, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Gliwice i Kraków). To będzie od dwóch do sześciu aut na jedną jednostkę RZGW także to wcale nie jest dużo." - dodał Zamiecki.Auta będą głównie wykorzystywane w akcjach powodziowych i przeciwpowodziowych jakie przeprowadza RZGW. L200 sprawdzą się także jako samochody patrolowe - będą jeździły na kontrole utrzymania obiektów hydrotechnicznych. Zakup 24 sztuk L200 był w całości finansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wszystkie L200 na potrzeby RZGW zostały zmodyfikowane. Auta są uzbrojone według warunków zamówienia w haki holownicze z tyłu i wyciągarki z przodu oraz zabezpieczenie silnika i skrzyni biegów wraz z układem kierowniczym w formie płyty stalowej.

"Podoba mi się sposób zamontowania wyciągarek - ponieważ są ukryte w przednim zderzaku tak, że lina i cały mechanizm są osłonięte przed deszczem - dzięki czemu nie powinny korodować. Takie umiejscowienie to gwarancja bezawaryjnej eksploatacji wyciągarki w niemal każdych warunkach. Haki holownicze znajdą zastosowanie w holowaniu przyczep z łodziami. Skrzynia ładunkowa zabezpieczona wykładziną sprawdzi się przy przewożeniu narzędzi potrzebnych w czasie interwencji." - wyjaśnia Zamiecki.

Wszystkie 24 sztuki Mitsubishi L200 są objęte gwarancją producenta: 3-letnią z limitem 100 000 km lub 2-letnią bez ograniczenia przebiegu. Serwis aut będzie odbywał się w autoryzowanych serwisach Mitsubishi.

Inne"Mitsubishi L200 to bardzo wszechstronny samochód. Potrafi przewieźć niemal tonę ładunku w skrzyni, może ciągnąc przyczepę nawet do trzech ton, do tego w kabinie mieści się pięć osób. L200 potrafi poruszać się po drogach asfaltowych i w ciężkim terenie - to moim zdaniem najbardziej uniwersalny pojazd jaki jest w tej chwili na rynku." - mówi Kamil Wieczorkowski, specjalista ds. sprzedaży flotowej MMC Car Poland.

"Pod maską aut jakie dostarczyliśmy RZGW zamontowano turbodiesel 2,5 l o mocy 136 KM, czyli silnik, który idealnie nadaje się do ciężkiej pracy. Kolejnym udogodnieniem jest możliwość blokady tylnego mostu - mechanizm pozwala uratować się z poważnych tarapatów, zresztą rozwiązanie to zaczerpnięto z historii dokonań Mitsubishi Pajero, które 12 razy wygrało morderczy rajd Paryż Dakar. Nie bez znaczenia jest też fakt, że L200 to bardzo bezpieczny samochód - w testach zderzeniowych Euro NCAP zdobył 4 gwiazdki, czyli jest jednym z najbezpieczniejszych pikapów oferowanych w Europie." - dodał Wieczorkowski.

Inne

Mitsubishi L200 w zmodernizowanej wersji zadebiutowało na polskim rynku w kwietniu 2010 roku. Dzięki zmianom stylizacyjnym sylwetka samochodu stała się bardziej masywna a odświeżony model oferuje lepszą funkcjonalność (przeprojektowana platforma ładunkowa dla wersji Club Cab, czyli półtorej kabiny), komfort (nowe wnętrze i elementy wyposażenia) i technologię (nowa przekładnia automatyczna, niższy poziom emisji CO2).

Reklama

L200 oferuje system napędu 4x4 Super Select 4WD, który daje możliwość jazdy w trybie stałego napędu na 4 koła przy dowolnej prędkości, na dowolnej nawierzchni.

W tym roku Mitsubishi L200 jest najlepiej sprzedającym się pickupem w Polsce (sprzedaż styczeń-wrzesień 2010 - IBRM Samar). Pomimo spadku sprzedaży notowanego w segmencie pickupów, od stycznia do końca listopada sprzedano 561 takich pojazdów, czyli o 6 proc. więcej niż w tym samym okresie 2009 roku.