Zdaniem ekspertów z brytyjskiego branżowego magazynu "What Van?" najlepszym pikapem do najróżniejszych zadań jest mitsubishi L200 - to właśnie oni uznali, że japoński wózek zasługuje na wyróżnienie Pick-up of the Year 2011. Mitsubishi Motors cieszy się z tego tytułu po raz piąty z rzędu. Z resztą tegoroczne zwycięstwo jest dla japońskiej marki 15 triumfem w ostatnich 18 latach.

Reklama
Inne

"Mitsubishi L200 po raz kolejny utrzymał tytuł pickupa roku przyznawany przez magazyn "What Van?" i nie jest to żadnym zaskoczeniem" - komentuje Paul Barker, redaktor naczelny czasopisma. "Wszechstronna oferta modelu nie ma sobie równych. Znajdziemy tu praktyczne, funkcjonalne wersje z pojedynczą lub podwójną kabiną, a wszystkie dostępne odmiany prezentują się i prowadzą najlepiej na rynku."

"To wyróżnienie to dla nas zaszczyt, który jednocześnie umacnia pozycję modelu L200, jako ulubionego modelu użytkowników pojazdów dostawczych" - podsumowuje Lance Bradley, dyrektor wykonawczy firmy Mitsubishi Motors UK.

Odświeżone Mitsubishi L200 pojawiło się na polskim rynku w kwietniu 2010 roku. Zmiany stylizacyjne uczyniły sylwetkę samochodu bardziej masywną. Zmodernizowany model zapewnia lepszą funkcjonalność (przeprojektowana platforma ładunkowa dla wersji Club Cab, czyli półtorej kabiny), większy komfort (nowe wnętrze i elementy wyposażenia) i bardziej zaawansowaną technologię (nowa przekładnia automatyczna, niższy poziom emisji CO2).

Inne

System napędu 4x4 Super Select 4WD oferowany w Mitsubishi L200 daje możliwość jazdy w trybie stałego napędu na 4 koła przy dowolnej prędkości, na dowolnej nawierzchni.

Inne

W 2010 roku Mitsubishi L200 awansował na pozycję najlepiej sprzedającego się pickupa w Polsce (sprzedaż styczeń-wrzesień 2010- IBRM Samar).

Od stycznia do końca listopada sprzedano 561 takich pojazdów, czyli o 6 proc. więcej niż w tym samym okresie 2009 roku, pomimo spadku sprzedaży notowanego w segmencie pickupów.