Karoseria nowego Audi A6 zbudowana jest w dużej części z aluminium. Auto ma 4,92 m długości i 1,87 m szerokości, wysokość wynosi 1,46 m. Zdaniem ludzi z Audi to najbardziej sportowe proporcje wśród konkurentów. Długa pokrywa silnika, niska, napięta linia dachu i wyraziste linie boczne kreślą dynamiczną sylwetkę. Opcjonalne można mieć diodowe reflektory.

Reklama

Kabina - luksus przez duże L. Na życzenie fotele przednie są wentylowane i wyposażone w funkcję masażu. Automatyczna klimatyzacja oraz system MMI Radio należą do wyposażenia standardowego. Z dodatków można będzie wybrać m.in.: Head-up Display, wyświetlacz pokazujący najważniejsze informacje na przedniej szybie, MMI touch - system obsługi z panelem dotykowym.

Inne

Usługi online, w ramach których Audi współpracuje z Google, łączą tą dużą limuzynę poprzez telefon samochodowy wyposażony w bluetooth z internetem. Moduł UMTS pobiera zdjęcia i informacje z Google Earth i razem z wybraną trasą przejazdu wyświetla je na monitorze, Hotspot WLAN umożliwia kontakt z mobilnymi urządzeniami. O nagłośnienie zadbała firma Bang & Olufsen.Dla nowego A6 Audi zaplanowało pięć silników - dwie jednostki benzynowe oraz trzy TDI. Ich moc wynosi od 177 KM do 300 KM. Wszystkie wykorzystują układ Start-Stop, system rekuperacji i system zarządzania temperaturą.

Nowa seria A6 ma spalać w porównaniu z poprzednim modelem do 19 procent mniej paliwa.

Najbardziej wydajnym silnikiem w ofercie A6 będzie jednostka 2.0 TDI, która współpracując z manualną skrzynią biegów zużywa średnio 4,9 l paliwa na 100 km.

Nieco później na rynku pojawi się A6 hybrid - silnik 2.0 TFSI i silnik elektryczny zaoferują moc 245 KM przy średnim zużyciu paliwa 6,2 l na 100 km.

Inne

Poprzez przekładnie moc przekazywana jest na koła osi przedniej lub na cztery koła - napęd quattro z centralnym mechanizmem różnicowym z kołem koronowym i z rozdziałem momentu obrotowego na poszczególne koła. W zależności od silnika montowane są - manualna sześciobiegowa skrzynia biegów, multitronic lub S tronic. W wersjach z najmocniejszymi silnikami Audi będzie oferowało opcjonalnie sportowy mechanizm różnicowy.