"Mogę potwierdzić, że funkcjonariusze CBŚ zabezpieczają w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach dokumenty" - powiedział rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski. O akcji CBŚ jako pierwsza poinformowała TVN24.

Jak powiedział Sokołowski, sprawa ma związek z nieprawidłowościami przy budowie autostrady. "Sprawa jest rozwojowa. Chodzi o zebrania obszernego materiału dowodowego, który być może pozwoli na postawienie zarzutów kolejnym osobom" - dodał.

Śledztwo prowadzone przez CBŚ i prokuraturę dotyczy budowy śląskiego odcinka autostrady A1 między Piekarami Śląskimi, a zabrzańską dzielnicą Maciejów. Dolomit to jedno z kruszyw wykorzystywanych do konstrukcji podbudowy autostrady. Z ustaleń śledczych wynikało, że pracownicy jednego z podwykonawców, którzy w ciągu dnia pracowali planowo przy budowie drogi, nocą i w wolne dni kradli duże ilości kruszywa i zastępowali je odpadami z pokopalnianych hałd. W tej sprawie zatrzymano osiem osób, w tym dwóch właścicieli firmy.