W Los Angeles zadebiutowała amerykańska wersja elektrycznego pojazdu miejskiego i-MiEV. W porównaniu ze swymi japońskimi i europejskimi braćmi, amerykański i-MiEV może pochwalić się nieco większym nadwoziem, które umożliwi wygodne podróżowanie nawet czwórce dorosłych osób, oraz przeprojektowanym przednim i tylnym zderzakiem, co ma zapewnić lepszą ochronę w razie kolizji. Ponadto w wersji amerykańskiej nabywca otrzymuje w standardzie układ aktywnej kontroli stabilności (ASC), system kontroli ciśnienia ogumienia (TPMS) oraz poduszki powietrzne ze stopniowaną siłą napełnienia.

Reklama
Inne

W listopadzie 2011 roku pojazd dostępny będzie w Kalifornii, Oregonie, Waszyngtonie i na Hawajach, a w ciągu 12 miesięcy od swej premiery można go będzie znaleźć w salonach na terenie całego kraju. Znając upodobanie Amerykanów do nowości ta może okazać się japońskim strzałem w 10 i nie przeszkodzi w tym mały rozmiar auta…

Również w Los Angeles Mitsubishi obwieściło światu rozpoczęcie współpracy z dostawcą elektroniki użytkowej, firmą Best Buy, oraz koncernem Eaton, czyli światowym liderem produkującym systemy zarządzania energią elektryczną. Wszystko po to by stworzyć zaplecze logistyczne dla pojazdów elektrycznych.

Inne

Firma Best Buy udostępni swój dział Geek Squad (zasięg ogólnokrajowy, 24-godzinny serwis, ponad 20 tys. specjalistów) do prowadzenia sprzedaży detalicznej, wykonywania analiz terenowych i montażu zaawansowanych technologicznie, domowych stacji ładowania Level 2 Charging Station 220V (15A) produkowanych specjalnie z myślą o nabywcach modelu i-MiEV przez firmę Eaton Corporation. Stacja ta o połowę skróci czas ładowania akumulatorów pojazdu ze standardowego gniazda elektrycznego 110V (15A).

Eaton Corporation zatrudnia około 70 tys. osób i posiada przedstawicielstwa w ponad 150 krajach. Zdaniem analityków Mitsubishi firma ta jest idealnym partnerem dzięki swemu ponad 20-letniemu doświadczenia w projektowaniu oraz produkcji hybrydowych i elektrycznych systemów w pojazdach użytkowych.

Nowością w amerykańskich salonach firmy Mitsubishi będzie model Outlander Sport w wersji na 2011 rok. W Europie samochód jest sprzedawany jako ASX.

Inne