Skoda ogłosiła koniec produkcji Octavii Tour pierwszej generacji (samochód powstawał w fabryce w Vrchlabí). Auto wyprodukowano w liczbie aż 1 442 126 egzemplarzy. Jednak przyroda nie znosi próżni - w jej miejsce Skoda wprowadziła nowy model…

Reklama

Przypominamy, że octavia produkowana jest od 1996 roku. Prace nad tym modelem rozpoczęły się już w 1992 r. Octavia nawiązywała do modelu produkowanego w Mladá Boleslav w latach 1959-71 i była pierwszym samochodem stworzonym przez markę po tym, jak Skoda Auto stała się częścią Grupy Volkswagen. W 1998 roku pojawiła się wersja kombi, a później również wersja z napędem na cztery koła. Auto zmodernizowano w 2000 roku.

Inne

"Octavia jest sercem marki Skoda. Oferując połączenie dużej przestrzeni, użyteczności i koncentrując się na potrzebach rodziny, samochód idealnie ucieleśnia nasze wartości. Octavia reprezentuje te wartości na drogach już od 14 lat i będzie to robić również w przyszłości" – powiedział Winfried Vahland , prezes zarządu Skoda Auto.

Inne

Do tej pory, Skoda Auto sprzedała na całym świecie ponad 2862 tys. sztuk octavii ( I i II generacji). Producent oferuje kierowcom najróżniejsze wcielenia tego modelu - od sportowych RS (zarówno z silnikiem benzynowym, jak i jednostką diesla), po uterenowionego Scouta. Jest też luksusowa wersja Laurin & Klement i ekologiczne wydanie GreenLine.

Inne / galnor visual design

W Polsce od 1998 r., do końca października 2010 r., nabywców znalazło prawie 85 tys. sztuk octavii pierwszej generacji.

Inne

Skoda buduje także octavię Green E Line z napędem elektrycznym (prototyp tego auta poznaliśmy w czasie salonu samochodowego w Paryżu). Testowa seria tych pojazdów już w 2011 roku pojawi się na drogach - w ten sposób Skoda chce uzyskać więcej informacji, które potem wykorzysta do dalszej pracy nad seryjną produkcją samochodów elektrycznych.

Inne