Rajdy samochodowe to najcięższy poligon dla samochodów. Właśnie na odcinkach specjalnych pot i łzy wylewają inżynierowie i kierowcy. Cel to zwycięstwo - udowodnienie, że jest się numerem jeden np. w ogólnoświatowym rankingu rajdowym World Rally Ranking…

Reklama

Właśnie marka Mitsubishi stanęła na szczycie World Rally Ranking w kategorii producentów a Mitsubishi Lancer Evolution IX jest najwyżej notowaną rajdówką w tym zestawieniu.

Projekt, który działa podobnie, jak rankingi tenisowe czy piłkarskie, stworzyła włoska organizacja International Rally Drivers Association a liczba przyznawanych punktów zależy od rangi imprezy i zajętych w niej miejsc. Najwyższy współczynnik mają oczywiście rundy Rajdowych Mistrzostw Świata.

Inne / PIOTR NURCZYNSKI

Pierwsze miejsce wśród samochodów rajdowych zajmuje N-grupowy Mitsubishi Lancer Evolution IX, plasując się między innymi przed Peugeot 207 S2000, Skodą Fabią S2000, Fordem Focusem WRC, Subaru Imprezą N12 i Citroenem C4 WRC.

W tabeli producentów Mitsubishi znajduje się na pierwszym miejscu przed zajmującymi kolejne miejsca Fordem, Peugeotem, Subaru, Citroenem i Skodą.