Firmy Mitsubishi Motors Corporation (MMC) oraz Guangzhou Automobile Group Co., Ltd. (GAC Group), z których każda posiada odpowiednio 14,59 proc. i 29 proc. udziałów w GAC Changfeng Motor Co., Ltd. (GAC Changfeng), podpisały porozumienie (Memorandum of Understanding - MOU) zmierzające do przekształcenia GAC Changfeng w nową spółkę komandytową (nowa spółka typu joint-venture) należącą w 50 proc. do MMC i w 50 proc. do GAC Group.

Reklama

W oparciu o umowę, koncerny MMC i GAC Group rozważą wprowadzenie nowych modeli oraz zrealizowanie założonych planów działania i planów dotyczących zwiększenia zdolności produkcyjnej, aby uczynić nową spółkę podstawą do rozpoczęcia wspólnych przedsięwzięć w Chinach.

W celu przekształcenia GAC Changfeng w nową spółkę typu joint-venture, koncern GAC Group planuje usunąć GAC Changfeng z Szanghajskiej Giełdy Papierów Wartościowych, w związku z czym już niedługo rozpoczną się procedury skreślania z listy.

Nowa spółka rozpocznie działanie po podpisaniu umowy przeniesienia własności akcji, umowy joint-venture oraz wszystkich powiązanych dokumentów, a także po uzyskaniu pozwolenia i upoważnienia ze strony odpowiednich władz.

Koncern GAC Group, słynący z rentowności swoich działań, jest jednym z największych graczy na chińskim rynku motoryzacyjnym i największą firmą samochodową w prowincji Huanan. Japoński producent samochodów, firma MMC, jest obecny w Chinach już od wielu lat, dlatego pragnie umocnić swoje działania w tym regionie poprzez nawiązanie współpracy partnerskiej z GAC Group.