Elektryczny samochód miejski Mitsubishi i-MiEV otrzymał po raz drugi z rzędu tytuł "Elektrycznego Samochodu Roku", nadawany przez brytyjski magazyn "GreenFleet".

Reklama

Porównując różne samochody uznano, że Mitsubishi i-MiEV oferuje najlepsze osiągi i najlepsze właściwości użytkowe w swojej klasie. W oczach jurorów uznanie zyskały walory praktyczne 4-osobowego samochodu, jego zasięg i czas ładowania akumulatorów. Wysokie noty przyznano także za łatwość korzystania z samochodu, wynikającą z użycia konwencjonalnych elementów kontroli i sterowania oraz funkcjonalność rozplanowania przedziału pasażerskiego.

http://www.youtube.com/watch?v=qsuF2jKzMd4

"Jesteśmy zaszczyceni otrzymaniem tak prestiżowej nagrody drugi raz z rzędu. Prowadzimy w tym roku szeroko zakrojony program prezentacji naszego nowego modelu i-MiEV, co zaowocowało już pewną ilością zamówień, które zaczniemy realizować począwszy od stycznia 2011 roku. i-MiEV jest częścią wciąż poszerzanej oferty ekologicznych samochodów Mitsubishi. Do modelu Colt ClearTec dołączył w tym roku ASX ClearTec, korzystający z jeszcze nowszych technologii redukowania emisji CO2, a wkrótce będziemy mieli przyjemność poinformować o kolejnych działaniach firmy Mitsubishi w tym kierunku." - powiedział Toby Marshall, dyrektor sprzedaży i marketingu brytyjskiego oddziału Mitsubishi Motors.i-MiEV to samochód o napędzie wyłącznie elektrycznym. Może on przewieźć 4 osoby wraz z ich bagażem. Jego prędkość maksymalna wynosi 130 km/h, zasięg na jednym ładowaniu to 150 kilometrów, a czas pełnego ładowania całkowicie wyczerpanych akumulatorów to 6 godzin przy użyciu zwykłego domowego gniazdka elektrycznego z uziemieniem. Koszt takiego ładowania w Wielkiej Brytanii to 96 pensów (ok. 4,5 zł). Dodatkowo i-MiEV może zostać naładowany od zera do 80 proc. pojemności akumulatorów w ciągu 30 minut, przy użyciu terminalu szybkiego ładowania.

Inne