Strakka Racing Michelin wyposażony był w opony HPD-ARX 01c i sięgnął po bezsporne zwycięstwo na torze Hungaroring.

Wynik Michelin i Strakka Racing to kolejny przykład świetnej współpracy w tym roku. W czerwcu, podczas tegorocznej edycji 24 godzinnego wyścigu Le Mans Michelin i Strakka Racing zaskoczyli wszystkich zajmując bardzo dobrą, piątą lokatę, tuż za prototypami Audi i Peugeot.

Michelin sięgnął także po najwyższą nagrodę w kategorii LMGT2 z teamem Porsche N°77. Samochody wyposażone w ogumienie Michelin zajęły pięć najwyższych miejsc.

"To była pierwsza edycja wyścigu z cyklu Le Mans Series na tym krętym torze, który jest bardzo wymagający dla opon. Michelin nigdy wcześniej nie wystawiał swoich prototypów do tego wyścigu, ale nasza ekipa techniczna spisała się świetnie i może teraz zapewniać najbardziej konkurencyjne rozwiązania z zakresu ogumienia dla naszych partnerów." - Serge Grisin, menadżer działu Michelins Competitions.

Piąta i ostatnia runda Le Mans Series w 2010 roku odbędzie się na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii (10-12 września). Brytyjski wyścig także rozpocznie oficjalnie zmagania o Międzynarodowy Puchar Le Mans, co oznacza, że partnerzy seryjni Michelin - Audi i Peugeot staną naprzeciw siebie po raz pierwszy od czerwcowego 24 godzinnego wyścigu Le Mans.