W Zielonej Górze na Al. Zjednoczenia, policjanci prewencji patrolujący ulice, zauważyli kierującego samochodem volkswagen, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu przez jezdnię na pasach. Policjanci postanowili zatrzymać sprawcę wykroczenia, dlatego pojechali za nim, a gdy zbliżyli się na odpowiednią odległość do pojazdu włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając tym samym znak do zatrzymania. Kierowca volkswagena widząc radiowóz na sygnale gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać.

Mężczyzna jechał z nadmierną prędkością i popełniał inne wykroczenia m.in. wyprzedzał na linii podwójnej ciągłej, na przejściu dla pieszych i skrzyżowaniu. W pewnym momencie uciekający kierowca chcąc schować się przed policjantami, wjechał w boczną uliczkę. Tam został zatrzymany.

Jak wyjaśnił policjantom uciekał, ponieważ nie miał ubezpieczenia oc, a samochód nie został dopuszczony do ruchu. Jak wyliczyli policjanci, mężczyzna popełnił kilka wykroczeń, za które powinien otrzymać co najmniej 36 punktów karnych. Wobec tak dużej ilości wykroczeń i niebezpiecznego zachowania na drodze jakim wykazał się 25-latek, policjanci skierowali przeciwko niemu wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego.

Mężczyzna odpowie za jazdę z nadmierną prędkością, wyprzedzanie na linii podwójnej ciągłej, na przejściu dla pieszych i skrzyżowaniu oraz za kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu i niezatrzymanie się do kontroli drogowej.