Chodzi o trzydrzwiową Astrę, a dokładniej o jej prototyp nazwany GTC Paris, który rozbłyśnie na scenie jesiennego salonu samochodowego w Paryżu. Jak będzie wyglądała nowość? Ludzie z Opla zasłaniają się cytatem ze słynnej powieści Jonathana Livingstona "Mewa" - "Owa prędkość była czystym pięknem." Właśnie te słowa były inspiracją przy tworzeniu GTC Paris. Są one tak integralną częścią auta, że Opel wypalił je laserem w obiciach siedzeń. Producent nie ujawnił zdjęcia auta tylko tajemniczą fotografię czerwonej płachty z nadrukami - być może to fragment tapicerki z zapowiadanego prototypu…

"Nazwa - GTC Paris - nawiązuje zarówno do dynamicznego charakteru samochodu, jak i do modnego miasta, w którym zadebiutuje. To wyrazisty, kompaktowy, sportowy samochód typu hatchback o wyważonych proporcjach i rzeźbiarskich rysach, typowych dla stylistyki Opla." - dodają przedstawiciele producenta.

GTC Paris to także zwiastun jednego z dwóch nowych samochodów jakie obok znanej już pięciodrzwiowej Astry IV wyprodukuje zakład GM w Gliwicach - pierwsze całkowicie nowe nadwozie to właśnie trzydrzwiowa odmiana, która pojawi się 2011 roku, zaś drugie to wersja sedan, przeznaczona głównie na rynki Europy środkowej - premierę przewidziano 2012 r.

"Po pięciu latach produkcji w Gliwicach pożegnaliśmy Zafirę a teraz skupiamy się na produkcji Astry czwartej generacji, którą będziemy produkować w wersjach HB5, HB3, NB. Jeżeli popyt na astrę IV będzie utrzymywał się na podobnym do obecnego poziomie i nie nastąpi spadek zamówień, głównie z rynków Europy zachodniej, łączna wielkość produkcji w Gliwicach powinna osiągnąć, a nawet przekroczyć 160 tys. sztuk. Astra IV może stanowić ok. 90 proc. tej ilości" - powiedział dziennikowi.pl Przemysław Byszewski, szef biura prasowego General Motors Poland.

Opel poza prototypem trzydrzwiowej Astry pokaże także Astrę Sports Tourer czyli wersję kombi, a także nową Merivę z rozszerzoną serią silników diesla oraz nowe modele w ekologicznej serii exoFLEX. Nie zabraknie też Ampery - rewolucyjnego samochodu elektrycznego Opla o wydłużonym zasięgu.