Zespół Chevroleta zanotował w Brnie kolejny udany start, po tym jak Rob Huff wygrał ze sporą przewagą pierwszy wyścig na czeskim torze, startując z uzyskanego poprzedniego dnia pole position. Jest to czwarte zwycięstwo w tym sezonie dla przygotowanego przez RML Chevroleta Cruze i pierwsze dla tego brytyjskiego kierowcy. Drugi wyścig wygrał Andy Priaulx w BMW 320si.

Reklama
Inne
Inne

Yvan Muller nie miał szczęśliwego dnia, na co miał wpływ incydent w pierwszym przejeździe, w którym ucierpiał bez własnej winy. Pomimo nieuzyskania tego dnia żadnych punktów, Francuz utrzymał się na pozycji lidera klasyfikacji kierowców w chwili, kiedy sezon WTCC wchodzi w fazę finałową, która rozpocznie się w Niemczech 4-5 września, po krótkiej wakacyjnej przerwie.

Jeszcze jeden kierowca Chevroleta zasłużył na specjalną pochwałę: Darryl O’Young, kierując samochodem Lacetti należącym do Bamboo Engineering, w obu wyścigach zdobył nagrodę dla najlepszego kierowcy niezależnego. Dzięki zdobyciu łącznie trzech takich zwycięstw, kierowca z Hong Kongu zajmuje obecnie drugą lokatę w tej niższej kategorii WTCC.

Inne

Rob Huff (1miejsce/4miejsce): "To był kolejny fantastyczny weekend dla zespołu, a dla mnie osobiście był dokładnie tym, czego potrzebowałem! W pierwszym wyścigu postanowiłem trzymać się na starcie Tarquiniego i zdobyć przewagę na pierwszym zakręcie, co było decydującym posunięciem. Ustawienia samochodu przygotowaliśmy z myślą o drugiej połowie wyścigu, co świetnie zadziałało. Było bardzo trudno bronić pierwszej pozycji przez początkowe 3-4 okrążenia, ale potem poszło już nieco łatwiej. Po okresie jazdy za samochodem bezpieczeństwa udało mi się zachować jednosekundową przewagę i starałem się płynnie finiszować, oszczędzając opony. W drugim wyścigu przy starcie miałem trochę problemów ze sprzęgłem i straciłem jedną pozycję, ale potem przebiłem się do przodu, aby znaleźć się za Alainem. Stoczyłem piękną walkę z Farfusem na ostatnim okrążeniu. Wyprzedził mnie na końcu prostej, ale byłem w stanie od razu skontrować i zaraz potem go wyprzedziłem. Jestem bardzo dumny z tego posunięcia! Zająłem czwarte miejsce i zdobyłem sporo ważnych punktów, ważnych w klasyfikacji mistrzostw zarówno dla zespołu, jak i dla mnie."

Alain Menu (3miejsce/3miejsce): "Jestem ogromnie zadowolony z dzisiejszych wyników: dwa razy na podium to całkiem nieźle, szczególnie po tych kilku nieszczęśliwych dniach w poprzednich imprezach. W Brnie miałem bardzo mocny samochód. Myślę, że wykonaliśmy świetną robotę z prawidłowym ustawieniem balansu, dlatego oba moje wyścigi poszły gładko i ze stałym tempem. Teraz mam nadzieję, że ta dobra passa utrzyma się do końca sezonu."
.
Yvan Muller (Nie sklasyfikowany/12miejsce): "Dobra wiadomość jest taka, że utrzymaliśmy pozycje lidera w obu klasyfikacjach mistrzostw, a nawet powiększyliśmy przewagę w klasyfikacji konstruktorów. Jeśli o mnie chodzi, to nie był to dobry weekend. Zawsze się zdarza jeden taki weekend w sezonie i mam nadzieję, że więcej już się nie powtórzy! Podczas pierwszego wyścigu nie mogłem uniknąć zderzenia z Turkingtonem i Micheliszem po tym, jak doszło między nimi do kolizji, w wyniku czego doszło do pęknięcia jednego z elementów przedniego zawieszenia. W drugim wyścigu startowałem z bardzo odległej pozycji i udało mi się przebić o kilka miejsc, ale nie tyle, aby zdobyć jakiekolwiek punkty. Na szczęście mimo tego wszystkiego nie zaprzepaściliśmy naszych szans na mistrzostwo."

Eric Nève: "Uzyskaliśmy dzisiaj kolejny świetny zespołowy wynik, będący owocem wysiłków każdego z nas i dobrej motywacji. Rob był wspaniały i miło było zobaczyć Alaina ponownie na czele. Przed nami 5 tygodni bez wyścigów, które wykorzystamy na kontynuowanie prac rozwojowych nad Cruzem, przeprowadzimy też parę testów, w tym trzydniowy na Magny-Cours, aby dobrze się przygotować do czterech finałowych imprez sezonu."PUNKTACJA KIEROWCÓW
1. Y Muller (Chevrolet), 199 punktów;
2. G Tarquini (SEAT), 194;
3. A Priaulx (BMW), 183 ;
4. R Huff (Chevrolet), 167;
5. A Menu (Chevrolet), 116;
WYNIKI KLASYFIKACJI KONSTRUKTORÓW
1. Chevrolet, 445 punktów;
2. SEAT, 405;
3. BMW, 382.


NASTĘPNY WYŚCIG: Runda 8, Wyścig w Niemczech, Oschersleben, 4-5 września 2010 r.