Inne
Reklama

W polskich salonach Mitsubishi pojawił się właśnie nowy, produkowany w Japonii crossover ASX. Co ciekawe na ten samochód jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem sprzedaży zebrano ponad 900 zamówień!

Crossover ASX, który powstaje w japońskiej fabryce Okazaki, jest najnowszym dziełem inżynierów Mitsubishi. Jego konstrukcja opiera się na płycie podłogowej Project Global- tej samej, którą wykorzystano w modelach Lancer Evolution, Outlander, Lancer Sedan i Sportback oraz Delica D:5.

W czym tkwi sekret popularności nad Wisłą? "Do najważniejszych cech nowego crossovera Mitsubishi należą pionierskie, przyjazne środowisku rozwiązania takie, jak niskoemisyjny i oszczędny nowy silnik Diesla (pierwszy na świecie Diesel w pojeździe osobowym, w którym zastosowano system zmiennych faz rozrządu), nienaganna ergonomia i funkcjonalność, dynamiczna sylwetka, która zbiera pochwały klientów a także wzorowa jakość wykonania i materiałów oraz wyjątkowo bogate wyposażenie." - mówi dziennikowi.pl Kinga Lisowska, szefowa biura prasowego Mitsubishi w Polsce.

Pod podłogą Mitsubishi ASX wykorzystano zoptymalizowaną wersję elektronicznego układu napędu na 4 koła AWC, znanego z modelu Outlander.

W Polsce mamy do wyboru 21 wersji ASX. Auto jest dostępne 3 silnikami: najnowocześniejszym, opracowanym przez koncern Mitsubishi niskoprężnym silnikiem Diesla o pojemności 1.8 litra i mocy 116 lub 150 KM i nową benzynową jednostką 1.6 litra o mocy 117 KM z napędem na jedną (1.8 DID MIVEC i 1.6 MIVEC) lub dwie osie (1.8 DID MIVEC).

Na liście standardowego wyposażenia pojazdu znajdują się między innymi system aktywnej kontroli trakcji (TCL) i stabilizacji pojazdu (ASC), system wspomagający ruszanie pod górę (HSA), układ ABS z elektronicznym rozdziałem siły hamowania (EBD), układ wspomagania hamowania, system ostrzegania o nagłym hamowaniu, 7 poduszek bezpieczeństwa wraz z poduszką kolanową kierowcy i klimatyzacja.

W większości wersji (z wyjątkiem 1.6 Inform) ASX jest oferowany z ekologicznym pakietem ClearTec, który w skład którego wchodzą systemy : Automatic Stop&Go, elektrycznego wspomagania układu kierowniczego, kontroli odzysku energii i opony o zmniejszonych oporach toczenia.

Na liście wyposażenia jest też na przykład panoramiczny, szklany dach, zestaw audio najwyższej klasy 710 W Rockford Fosgate, wbudowany system nawigacji z dyskiem twardym i 7-calowym wyświetlaczem LCD, system łączności obsługą w technologii Bluetooth oraz portami USB, tylna kamera parkowania i czy system ETACS.

Najtańszy Mitsubishi ASX kosztuje 67 700 zł. Auta są już w salonach dlatego można je dotykać i testować…

Inne