Porozumienie podpisano w ambasadzie Danii w Tokio. Wynika z niego, że duński rząd rozważy wprowadzenie do swojej floty samochodów i-MiEV przed lub po roku 2011, a także przeprowadzi działania promujące pojazdy elektryczne oraz stworzy infrastrukturę dla aut tego typu. W celu zredukowania emisji CO2 w swoim państwie, duński rząd aktywnie realizuje inicjatywy na rzecz ochrony środowiska w ramach polityki krajowej - częścią której są ulgi podatkowe dla posiadaczy pojazdów elektrycznych - dlatego przedstawiciele władz zwrócili się do firmy MMC z ofertą współpracy mającej na celu popularyzację pojazdów elektrycznych w Danii.

Reklama

"Jestem niezmiernie zadowolony, że rząd Danii podpisał porozumienie z firmą Mitsubishi Motors Corporation dotyczące popularyzacji pojazdów elektrycznych w Danii." - powiedział Franz-Michael Skjold Mellbin, ambasador Danii w Japonii. "Japonia i Dania są światowymi liderami w zakresie technologii środowiskowych, a dzięki współpracy w ramach promocji pojazdów elektrycznych oba państwa przyczynią się nie tylko do rozwoju własnego przemysłu, ale także do ochrony środowiska na całym świecie. Mam nadzieję, że z połączenia technologicznych możliwości w zakresie tworzenia pojazdów elektrycznych firmy Mitsubishi Motors Corporation z technologicznymi innowacjami tworzonymi w Danii zrodzą się nowe, ekscytujące rozwiązania."

Obecnie, firma MMC sprzedaje model i-MiEV w Japonii i Hongkongu. Koncern podpisał także porozumienia dotyczące popularyzacji pojazdów elektrycznych z kilkoma innymi państwami na całym świecie, włączając w to Księstwo Monako i Islandię.

Produkcja wersji europejskiej rozpocznie się w październiku 2010 roku, przed wprowadzeniem na rynek zaplanowanym na przełomie lat 2010 i 2011 roku.