Powstaje już 37. edycja Kalendarza Pirelli. Terry Richardson to fotograf, którego tym razem zaproszono do realizacji tego ekskluzywnego wydawnictwa (film niżej pochodzi z planu zdjęciowego).Reklama

pRichardson w świecie fotografii uznawany jest za ekscentryka, mistrza porno-estetyki. Swych często nieostrych, prześwietlonych i źle skadrowanych ujęć zabrania poprawiać fotoedytorom - zastrzega to sobie w kontraktach.

>>>Naga Polka w kalendarzu Pirelli 2009

Nowojorczyk popełnił zdjęcia na okładki dla międzynarodowych wydań "Vogue’a", "Rolling Stone", "Harper’s Bazaar" czy "Sports Illustrated". Facet o wyglądzie kierowcy ciężarówki ma na liście sfotografowanych takie gwiazdy jak Sharon Stone, Catherine Deneuve, Leonardo DiCaprio, Mickey Rourke, Lenny Kravitz, Karl Lagerfeld czy Jessica Alba. Słynne marki? Gucci, Sisley, Miu Miu, Chloe.

>>>Kalendarz Pirelli 2008 - perły orientu odkryte

Teraz zabrał się za realizację Kalendarza Pirelli 2010. W Brazylii przed obiektywem nago pozowały Ana Beatriz Bartos, Eniko Mihalik, Rosie Huntington-Whiteley, Catherine M, Abbey Lee, Daisy Lowe, Gracie C, Marloes Horst, Lily Cole, Miranda Kerr i Georgina Stojilkovic - na pewno je już gdzieś widzieliście. Ujęcia pochodzą z magazynu "Vanity Fair", którego dziennikarzy zaproszono na plan zdjęciowy.

>>>Unikalne zdjęcia z kalendarza Pirelli 2009

Kalendarz Pirelli to ikona dorównująca Ferrari czy innym dziełom sztuki. Od narodzin w 1964 roku jest traktowany jako prestiżowe wydawnictwo. Nie można go nigdzie kupić. Na świecie ukazuje się zaledwie kilkanaście tysięcy sztuk. Pierwszy egzemplarz co roku dostaje Królowa Brytyjska. Co roku do Polski trafia jedynie kilka sztuk tego ekskluzywnego wydawnictwa.

>>>Zobacz, jak powstawał Kalendarz Pirelli