Inne / mloyer
Reklama

Nazwa wzięła się od japońskiego słówka "kiyora", które oznacza "czysty, prosty". Co jest najczystsze i najprostsze w naturze? Woda - przynajmniej tak uznali styliści Mazdy. Maluch to prototyp, który błyśnie podczas show samochodowego w Paryżu, czyli już 2 października.

>>>Nowe Renault Megane - bez kantów

Płynąca karoseria kryje czterocylindrowy motor, zasilany bezpośrednim wtryskiem. Jednostka ma zużywać wyjątkowo mało paliwa - wszystko dzięki systemowi SISS (Smart Idle Stop System), który wyłączy silnik np. w oczekiwaniu na "zielone". A niewielkie spalanie to niski poziom emisji dwutlenku węgla.

Niezwykle opływową karoserię zbudowano na nowej platformie. Wszystko po to, by auto było jak najlżejsze, zaś pasażerowie czuli się bezpiecznie. Zdaniem speców z Japonii, także funkcjonalność i wykończenie wnętrza powinny dać frajdę z jazdy.

>>>Mniejsza niż yaris i aygo

Inne / mloyer

Na paryskim stoisku Mazdy, obok koncepcyjnego modelu kiyora, pierwszy raz zobaczymy też kultową mazdę MX-5 po kuracji odmładzającej. Poza tym marka z Hiroszimy wystawi "szóstkę" z nowym turbodieslem 2.2 i "dwójkę" napędzaną wysokoprężnym silnikiem 1.6.