Panie, Panowie oto nowy Ford Ka zagrał w filmie "Quantum of Solace" - najnowszej 22. części przygód agenta 007. Maluch to ostatni krzyk motomody, autko które będzie produkowane wspólnie z Fiatem w Tychach - powstanie na podzespołach fiata 500 i pandy.

Za kółko złocistego forda ka wskoczyła seksowna Camille, czyli Olga Kurylenko - ukraińska modelka. Przygotowując się do roli piękna Olga przez 3-tygodnie trenowała posługiwanie się bronią i walkę wręcz. Dodatkowo, musiała także nauczyć się podstaw skydivingu (podniebne nurkowanie).

Specjalna, filmowa wersja Ka wyszła z rąk europejskiego działu stylistycznego Forda. Pomagał im zdobywca Oskara, scenograf Dennis Gassner. Efekt - unikalna grafika na karoserii i ten sam motyw powtórzony w ekskluzywnie wykończonej kabinie.

Ka to już drugi Ford który zagrał w filmie o przygodach Jamesa Bonda. Pierwszy był aktualny model Mondeo - miał swój epizod w 2006 roku w przebojowym "Casino Royale".

Nowiutki Ford Ka oficjalnie zadebiutuje 2 października na salonie samochodowym w Paryżu. Potem rusza w kolejną misję - podbój serc kierowców.Reklama