Nowe przedsięwzięcie nazwano puchar pro_cee’d. W pierwszym sezonie o laury powalczy do 35 kierowców. Ktoś chce spróbować swoich sił? Mamy dobrą wiadomość - lista uczestników
nie została jeszcze zamknięta, zostało kilka wolnych miejsc (szczegóły na stronie internetowej www.ceed-cup.pl).
Skąd wziąć wyścigowego pro_cee’da? Kierowcy, którzy w sezonie 2007 startowali w Kia Lotos Cup, kupują samochód za 59 900 zł. Pozostali chętni płacą o 7 tys. zł drożej.
Kalendarz 2008 zakłada sześć rund. Trzy w Polsce, reszta w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech.
Kierowcy ścigać się będą o tytuły mistrza i wicemistrzów Polski. Mało tego, będą też atrakcyjne nagrody finansowe - pula na każdy wyścig to 15 000 zł, na cały sezon około 100 000
zł.
Nagroda główna? Nowiutka kia pro_cee’d, która w salonie może kosztować niemal 90 tysięcy złotych. Jest o co walczyć!
Dziennikarz. W branży od czasów, kiedy w poszukiwaniu auta jechało się w niedzielę na giełdę samochodową, a radio z odtwarzaczem kasetowym było luksusem na równi z klimatyzacją. Dziś lubi auta elektryczne, ale ciągle szanuje silnik Diesla – nie tylko w czołgu. Testuje motoryzacyjne nowości i donosi o gorących premierach z prezentacji. Poza motoryzacją śledzi przepisy ruchu drogowego oraz wszystko, co związane z bezpieczeństwem. Uważa, że w pracy liczy się efekt i dopracowanie tematu.