Oto kilka wydarzeń z dziejów marki. Patentmotorwagen system lutzmann to auto, którym Opel w 1899 roku rozpoczął produkcję samochodów. Otwarty, trzymiejscowy pojazd napędzał 3,5-konny, jednocylindrowy silnik.

W 1924 Opel wprowadził taśmową linię montażową. Model 4/12 KM stał się pierwszym niemieckim autem, którego seryjna produkcja przekroczyła ponad 100 tys. egzemplarzy.

Opel olympia zadebiutował w 1935 roku na wystawie samochodowej w Berlinie. Był to pierwszy niemiecki samochód ze stalowym nadwoziem samonośnym. 1938 r. - początek produkcji modelu kapitan. Auto produkowano do roku 1940 r.

Pierwszym powojennym samochodem Opla była ciężarówka blitz (1946 r.), zaś pierwsza osobówka, czyli olympia, pojawiła się rok później.

Kadett D jest pierwszą przednionapędową osobówką Opla. Pojawił się w 1979 roku. Jego następca dostał zupełnie nową nazwę - astra. Dziś mamy już trzecią generację tego kompaktu.

Zapraszamy do barwnej galerii historycznych aut, które stworzył Opel przez ponad wiek. Nie ma to jak przejażdżka oldtimerem…