Inne
Reklama

Elektryczność pod maską samochodu jest już coraz bliżej kierowców! Czy to się komuś podoba, czy nie pierwsze przedprodukcyjne egzemplarze Opla Ampery, bliźniaka Chevroleta Volt, zjechały z taśmy Ośrodka Badań Przedprodukcyjnych GM w Warren w stanie Michigan (USA).

Inne

W następnych miesiącach powstaną kolejne przedprodukcyjne egzemplarze tego auta. Samochody jednak nie trafią jeszcze do sprzedaży, lecz zostaną wykorzystane w testach i pomogą ustalić, czy konstrukcja pojazdu jest zgodna z założeniami projektowymi, a także dopracować oprogramowanie i urządzenia kontrolne.

Inne

Technicy z Europy i Stanów Zjednoczonych użyją również tych samochodów do przetestowania ogólnych właściwości jezdnych Ampery. Niektóre z aut szybko skończą swoje życie w badaniach wytrzymałościowych i testach bezpieczeństwa - próby zderzeniowe.Nowy Opel Ampera - kiedy w sprzedaży? - czytaj dalej>>>

Inne / www.weigl.biz

"Wszystko idzie zgodnie z planem zakładającym debiut Ampery na europejskim rynku pod koniec przyszłego roku. Jest jeszcze dużo do zrobienia, ale możliwość poprowadzenia nowej, przedprodukcyjnej Ampery to wielkie osiągnięcie naszych zespołów tutaj i w Europie". - twierdzi Andrew Farah, naczelny inżynier projektu Ampera.Na koniec przypomnienie czym jest Opel Ampera… To samochód elektryczny o zwiększonym zasięgu, może przejechać do 60 km na samych bateriach. Po ich wyczerpaniu zostaje uruchomiony silnik spalinowy napędzający generator ładujący baterie i wydłużający zasięg samochodu do 500 km. Akumulatory pojazdu można ładować z sieci domowej, poprzez przewód znajdujący się w wyposażeniu pojazdu.

Początek sprzedaży zaplanowano na koniec roku 2011. Czekamy w... napięciu :)