Inne
Reklama
Inne

Tadeusz Wesołowski (kierowca) i Paweł Nawrocki (pilot) to duet, który 5 maja br. stanie na starcie prestiżowego rajdu 1000 Miglia. Do tej pory jeszcze żadna Polska załoga nie ukończyła tego rajdu. Aby zakwalifikować się do wyścigu trzeba spełnić szereg warunków. Mogą w nim wziąć udział tylko samochody, które startowały w latach 1927-1957 w Mille Miglia, lub zostały wyprodukowane w tym okresie i mają certyfikat oryginalności.

>>>Kociak Jaguara kończy 75 lat

Samochód polskiej załogi w tegorocznym Mille Miglia to należący do Tadeusza Wesołowskiego zabytkowy Jaguar XK140 z roku 1955. Auto kilka lat temu zostało gruntowanie odrestaurowane w Polsce, ma certyfikat oryginalności. Jaguar XK140 zwyciężał trzy razy z rzędu w morderczym wyścigu Le Mans w latach 1951,1952 i1953.Mille Miglia to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowy rajd samochodów historycznych na świecie. Organizowany był od 1927 do 1957 roku. Od 1977 r. wznowiony, jako "1000 Miglia Storica" - impreza rajdowa dla właścicieli historycznych samochodów sportowych. Odbywa się przede wszystkim drogami Lombardii i Toskanii na trasie Brescia-Rzym-Brescia.


Rajd Tysiąca Mil jest zdominowany przez klasyczne modele najbardziej wyrafinowanych samochodów produkcji europejskiej. W imprezie udział biorą znani kierowcy z sześciu kontynentów, kolekcjonerzy, członkowie klubów zabytkowych samochodów, przedstawiciele arystokracji oraz reprezentanci świata biznesu. 1000 Miglia Storica to poza wydarzeniem sportowym prestiżowe wydarzenie o charakterze towarzyskim.