Inne
Reklama

Wśród zgłoszonych nie ma mistrza sezonu 2009 Francuza Bryana Bouffiera. Trzykrotny rajdowy mistrz Polski nie podpisał na ten rok kontraktu z żadnym zespołem i nie będzie bronił tytułu. Francuz startuje natomiast w mistrzostwach swojego kraju w teamie, którego współwłaścicielem jest 6-krotny mistrz świata Sebastien Loeb.

Rajd Elmot organizowany jest od 1972 roku. Rok temu wygrał Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza), drugie miejsce zajął Tomasz Kuchar (Peugeot 207 S2000), a trzecie Michał Sołowow (Peugeot 207 S2000). Na czwartej pozycji uplasował się Bouffier (Mitsubishi Lancer Evo IX).

Inne

Dwa pierwsze tytuły mistrza Polski w sezonach 2007 i 2008 Bouffier wywalczył jeżdżąc Peugeotem 207 S2000. Na sezon 2009 Peugeot Polska nie podpisał z Francuzem kontraktu. Bouffier jeździł w barwach prywatnego zespołu rajdowego, który był w stanie zapewnić mu tylko N-grupowego Lancera, samochód ustępujący technicznie nowszej konstrukcji S2000. Mimo to po raz trzeci z rzędu wywalczył tytuł.

W inaugurującym sezon Rajdzie Elmot - Krause w barwach Peugeot Sport Polska Rally Team wystąpi Tomasz Kuchar, a jego pilotem będzie Daniel Dymurski. Auto - Peugeot 207 S2000. Kuchar i Dymurski bronić będą tytułu Mistrzów Polski w klasie Super 2000 oraz - dla Peugeot - w rankingu zespołów producenckich. Zamierzają także poprawić zajętą w 2009 roku drugą pozycję w klasyfikacjach: generalnej oraz zespołów sponsorskich.

Inne

"Jeśli chodzi o pierwszą rundę, Rajd Elmot, to mogę obiecać, że damy razem z Danielem i całym zespołem z siebie wszystko, i postaramy się osiągnąć jak najlepszy wynik.Trasy, jak zawsze w Górach Sowich, są niesamowicie wymagające, szybkie i "chytre", poza tym jest bardzo mocna konkurencja, co też na pewno elektryzuje wszystkich fanów tego sportu. Oby walka trwała do ostatniego odcinka specjalnego. Do zobaczenia w nadchodzący weekend!" - powiedział Tomasz Kuchar.Zawodnicy będą mieli do przejechania niemal 496 km, w tym dwanaście odcinków specjalnych (wszystkie po nawierzchni asfaltowej) o łącznej długości 154,5 km. Start rajdu nastąpi w sobotę, 24 kwietnia o godzinie 13.00 z Rynku w Świdnicy.

Inne

Pierwszego dnia rozegranych zostanie sześć oesów (71,1 km), drugiego - także sześć (63,4 km). Pierwsza załoga dotrze na metę w niedzielę 25 kwietnia około godziny 18.00. Wyniki znane będą tego dnia późnym wieczorem.W tegorocznym sezonie w rajdowych mistrzostwach Polski zaplanowano osiem eliminacji. Pierwszą będzie Rajd Elmot, ostatnią na początku października Rajd Dolnośląski. Do klasyfikacji generalnej będą zaliczane także wyniki dwóch imprez zagranicznych - rajdu Bohemii (Czechy, 2-4 lipca) i Koszyc (Słowacja, 17-19 września).