pPo pokonaniu 15 odcinków specjalnych w okolicach Świdnicy w ciągu dwóch dni rajdu Tomasz Kuchar nie dał cienia szans swoim rywalom i stanął na najwyższym podium. Na drugiej pozycji, ze stratą 58,0, rajd ukończył Michał Sołowow (Ford Fiesta S2000), a na trzeciej Leszek Kuzaj (Skoda Fabia S2000) - 1.01,1.

Ubiegłoroczny triumfator Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza) pierwszego dnia przebił oponę i przy zmianie stracił sporo czasu. Ostatecznie był siódmy.

"Jestem naprawdę zadowolony z czasów uzyskiwanych podczas Rajdu Elmot" - powiedział na mecie Kajetan Kajetanowicz. "Pierwsza runda była dla nas udana, poza jednym odcinkiem, na którym musieliśmy zmieniać koło. Na większości oesów uzyskiwaliśmy czasy w pierwszej trójce. To dobrze rokuje, ale nie oznacza, że cały sezon pójdzie tak dobrze, choć będę robił wszystko, co w mojej mocy. Jak widać samochód, którym dysponujemy doskonale pozwala nam podejmować rywalizację w ścisłej czołówce stawki. Jestem naprawdę zadowolony, to był ciekawy rajd i dobre rozruszanie się przed dalszą częścią sezonu."Kolejną imprezą w kalendarzu będzie druga runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski - Rajd Lotos Baltic Cup. Rozgrywany na szutrowej nawierzchni, w malowniczym regionie Kaszub rajd rozpocznie się już 14. maja tradycyjnym prologiem w Gdańsku.