Inne
Reklama

Michal Kościuszko został zaproszony przez władze Krakowa do udziału w projekcie, którego celem jest promocja stolicy Małopolski. Władze liczą, że wraz z młodym rajdowcem zbudują i umocnią wizerunek Krakowa jako miasta otwartego, aktywnego i dynamicznego.

Michał Kościuszko w roli przedstawiciela Krakowa będzie nie tylko promował Kraków poza granicami Polski, ale również uczestniczył w wydarzeniach lokalnych. Współpraca między sportowcem a miastem będzie polegała także na umieszczeniu logotypu Krakowa na samochodzie Ford Fiesta S2000, którym Michał startuje w ramach Rajdowych Mistrzostw Świata WRC oraz na kombinezonie. Po raz pierwszy logotyp Krakowa na samochodzie będzie prezentowany już w trakcie Rajdu Jordanii w dniach 1-3 kwietnia br.

Inne / Jacek Bednarczyk

"Zależy nam na tym, aby Kraków był postrzegany jako miasto otwarte, aktywne i dynamiczne, miasto ludzi młodych - temu właśnie ma służyć projekt "Kraków - miasto mistrzów". - powiedział Jacek Majchrowski, prezydent miasta Krakowa.Michał Kościuszko to nie tylko ubiegłoroczny Wicemistrz Świata w klasyfikacji JWRC, ale również najlepszy polski rajdowiec 2009 roku wg rankingu Castrola. W Rajdowych Mistrzostwach Świata reprezentuje Polskę od roku 2007.

"Jestem dumny, że mogę reprezentować Kraków na arenie międzynarodowej. Jest to moje rodzinne miasto, z którego wyjeżdżam i zawsze wracam po każdym starcie w Mistrzostwach Świata. Cieszę się, że jako pierwszy sportowiec będę promował to magiczne miasto w ramach programu "Kraków - miasto mistrzów”. - powiedział Michał Kościuszko

W 2010 roku Michał Kościuszko jako kierowca zespołu Dynamic World Rally Team startuje w Rajdowych Mistrzostwach Świata w dwóch pełnych cyklach SWRC i WRC Cup samochodem Ford Fiesta S2000. Zespół ma już za sobą udział w Rajdzie Meksyku, gdzie zajął 3.miejsce, zaś w roku bieżącym wystartuje jeszcze w rajdach Jordanii (1-3 kwietnia), Portugalii (28-30 maja), Finlandii (29-31 lipca), Niemiec (20-22 sierpnia), Francji (1-3 października) i Wielkiej Brytanii (12-14 listopada).