. Program startów w tym roku obejmuje 8 rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.
Partnerem Kuzaja w zespole będzie Craig Parry, pilot, z którym kierowca jeździ już od 2 sezonów...
Zobacz szaloną Skodę w rękach Kuzaja -
"Samochód wygląda imponująco, ale to nie tylko walory wizualne powodują, że jest uważany za najlepsze auto S2000 na świecie. Przede wszystkim . Bardzo ważne jest też to, że dysponujemy pierwszym samochodem w specyfikacji 2010, który został dostarczony do zespołu importerskiego. Mamy pełen dostęp do technologii zespołu fabrycznego i to faktycznie może mieć znaczący wpływ na walkę o najwyższe trofea w tegorocznym sezonie. Zespół mechaników przeszedł również profesjonalne szkolenie, dzięki któremu moja praca z samochodem będzie jeszcze efektywniejsza" - powiedział Leszek Kuzaj.
Zobacz szaloną Skodę w rękach Kuzaja -
". Także zawieszenie spisuje się rewelacyjnie, a samo prowadzenie auta - jest bezbłędne. Na pewno widać postęp
technologiczny w specyfikacji 2010 vs 2009. Wykonaliśmy test przyspieszenia auta od 0 do 100 km/h i okazało się, że Fabia osiąga prędkość 100 km/h już po 4 sekundach (pomiar ręczny). Jest
to pierwsze auto S2000, którym można przejechać zakręt w długim kontrolowanym poślizgu, nie tracąc mocy i prędkości" - opowiada rajdowiec.
Zobacz szaloną Skodę w rękach Kuzaja -
"Porównując Fabię S2000 z Fabią WRC, którą ostatnio startowałem, to powiedziałbym, że auto w specyfikacji WRC dysponuje większym potencjałem mocy i momentu obrotowego,
natomiast S2000 w specyfikacji 2010 przewyższa technologicznie i trakcyjnie WRC z roku 2005. " - dodał Kuzaj.
Zobacz szaloną Skodę w rękach Kuzaja -
Zobacz historyczne rajdówki Skody -
Zobacz historyczne rajdówki Skody -
Zobacz historyczne rajdówki Skody -