Podobno prawdziwy samochód to sedan - wiadomo gdzie jest silnik, gdzie siedzą ludzie i gdzie wożą bagaże. Poza tym sedan to synonim szyku i luksusu (no może z wyjątkiem dacii logan :). Pewnie dlatego brytyjski serwis motoring.co.uk wybrał spośród zasobów swojej bazy ogłoszeń piątkę najlepszych limuzyn…

Reklama

Ford focus sedan jest piątym autem w zestawieniu. Zdaniem jury ten popularny kompakt jest ideałem dla rodziny. Ma szeroką paletę silników do wyboru i świetnie trzyma się drogi. Co ważne oferuje mnóstwo miejsca w stosunku do wymiarów zewnętrznych.

>>>Auto się psuje? Masz 10 lat napraw za darmo

Na czwarte miejsce zasłużył sobie opel insignia (w Wielkiej Brytanii - Vauxhall). Stylowy sedan jeździ i wygląda znacznie znacznie lepiej od vectry którą zastąpił. Wnętrze z polotem - wykonane na wysokim poziomie. Sędziom wpadł w oko turbobenzynowy motor 2.8/V6.

Skoda superb drugiej generacji załapała się na trzecie miejsce na podium. Czeska limuzyna uwodzi kierowców przystępną ceną, komfortem i szerokim wyborem silników. Obecna wersja tego auta może być napędzana nawet przez silny motor 3.2/V6. Mimo to superb nie jest sportowcem tylko wygodnym i szybkim autem. To samochód dla tych, którzy nie zwracają uwagi na modny znaczek lecz zależy im na dyskretnej jakości.

>>>Tak naciągają warsztaty samochodowe

W końcu jaguar XJ - brytyjski szyk na drugim miejscu. Legendarny sedan idealnie łączy najnowsze technologie z tradycją. Zdaniem komisji dystyngowany przedstawiciel angielskiej motoryzacji oferuje piękne wnętrze, wspaniałe zachowanie na drodze i komfort niczym z latającego dywanu.

Sedanem numer jeden to kosmicznie luksusowe audi A8. Wersja, która zachodzi z rynku i jest zastępowana nową generacją, zadebiutowała w 2003 roku. Najlepszym wyborem będzie model z wydłużonym rozstawem osi i 6-litrowym silnikiem W12. Choć inne jednostki także są niczego sobie. Jak czytamy w podsumowaniu wyników używane A8 to świetny sedan za przystępną cenę.