Inne
Reklama

W bagażniku Superb kombi zmieści 633 l (pojemność do wysokości tylnych foteli). To o 68 litrów więcej niż superb w kształcie limuzyny. Pojemność czeskiego kombiaka potraja siędo 1865 litrów po złożeniu tylnych siedzeń.

Inne

Skoda Superb kombi w Polsce pojawi się na przełomie stycznia i lutego 2010 roku. Dopłata do wersji kombi w stosunku do liftback wyniesie 4 tys. zł dla wersji Comfort, 4700 zł dla Ambition i Elegance oraz 5700 zł dla wersji Platinum. Samochód będzie można kupić już od 83 tys. zł.

>>>Skoda superb kombi z każdej strony

Mocy dla superba kombi dostarczą silniki znane z limuzyny. W tabelce są trzy jednostki benzynowe (1,4 TSI/125, 1,8 TSI/160 KM i 3,6 FSI V6/260 KM) i dwa turbodiesle (2.0 TDI/140 KM i 2.0 TDI/170 KM). Wersje z napędem na cztery koła będą wyposażone w najnowszej generacji sprzęgło Haldex.Inne

Pierwszy seryjny Superb kombi zjechał już z taśmy montażowej w miejscowości Kvasiny, w jednym z zakładów produkcyjnych Skody Auto. Srebrny metalik, wersja wyposażenia Elegance, silnik 2.0 TDI CR/170 KM i automatyczna skrzynia biegów - takie fajerwerki kryje pokład pierwszego kombi XXL.

>>>Nowa Skoda Yeti prosto z kraju wampirów!

Superb kombi może być naszpikowany gadżetami - jednym z nich jest elektrycznie sterowana pokrywa bagażnika, którą można otworzyć pilotem lub przyciskiem na konsoli centralnej. Klapę można zaprogramować tak, by otwierała się do określonej wysokości, co eliminuje ryzyko jej porysowania po otwarciu, np. gdy parkujemy w niskiej hali garażowej. Z pokrywą współpracuje automatycznie zwijająca się roleta osłaniająca przestrzeń bagażnika.

>>>DSG - zobacz jak działa słynny automat

Inną nowością jest wykorzystany po raz pierwszy przez Skodę system kessy, który dostępny będzie od maja 2010 roku, umożliwiający zamykanie i otwieranie samochodu bez pomocy kluczyka. System kessy pozwala również na uruchomienie i wyłączenie silnika poprzez wciśnięcie przycisku Start/Stop na kolumnie kierownicy. Wystarczy, by kluczyk wyposażony w nadajnik znajdował się w kieszeni lub w bagażu: po zbliżeniu się do auta na odległość mniejszą niż 1,5 m, zamek automatycznie się odblokuje. System jest zabezpieczony tak, by uniemożliwić przypadkowe otwarcie samochodu.