Toyota GR Cup 2024 - rusza nowy sezon ścigania

Już w kwietniu właściciele sportowych modeli Toyoty ruszą na Tor Poznań. To tam zainaugurowany zostanie trzeci sezon Toyota GR Cup - serii wyścigowej zorganizowanej z myślą o entuzjastach wyczynowych modeli z linii GR. Nie trzeba mieć jednak w garażu GR Yarisa, GR Supry czy GR86, by wziąć udział w spotkaniu i pojechać na czas. Przedstawiciele marki zapowiadają otwartą formułę wydarzeń z cyklu GR Cup.

Grono kierowców, którzy cieszą się współczesnymi i klasycznymi sportowymi samochodami stale rośnie. Chcemy by TOYOTA GAZOO Racing była w tym środowisku dobrze rozpoznawana i odbierana. W trzecim sezonie otwieramy się nie tylko na fanów marek Toyota i Lexus. Zachęcamy wszystkich miłośników sportowych samochodów do zapoznania się ze sportowym dziedzictwem i wyjątkową ofertą aut z linii GR podczas licznych wydarzeń prowadzonych przez TOYOTA GAZOO Racing Polska – powiedział Mateusz Malinowski, Regional Product Manager Toyota Central Europe.

Reklama

Toyota GAZOO Racing. Puchar i seria spotkań

Reklama

Toyota GR Cup to puchar organizowany w ramach znanych i lubianych imprez typu track day, które są otwarte dla szerokiego grona uczestników i cieszą się rosnącą popularnością wśród kierowców. Na takich zawodach Toyota gości szczególnie często, a modele z serii GR udowodniły, że w jeździe na czas radzą sobie doskonale.

Toyota GR Cup 2024 / Toyota / materiały prasowe

Trzeci sezon pucharu to 6 rund rozgrywanych głównie w Polsce. W kalendarzu na 2024 rok znalazł się również tor na Słowacji - 4. runda rozegrana będzie na obiekcie Slovakia Ring.

Kalendarz Toyota GR CUP Track Day 2024:

  • runda – 27 kwietnia - Tor Poznań
  • runda – 29 czerwca – Silesia Ring
  • runda – 13 lipca – Moto Park Ułęż
  • runda – 10 sierpnia – Slovakia Ring
  • runda – 7 września - Autodrom Jastrząb
  • runda – 28 września – Moto Park Ułęż

Nie tylko ściganie na torze

Rosnąca popularność simracingu sprawiła, że oprócz sześciu rund w imprezach track day TOYOTA GAZOO Racing Polska zachęca do sportowej rywalizacji i rozwoju swoich umiejętności również entuzjastów popularnych gier komputerowych. W tym celu w 2023 roku powstał cykl TOYOTA GR Cup Digital, do których zakwalifikowanych zostało 7 zespołów i 95 zawodników.

Toyota GR Cup 2024 / Toyota / materiały prasowe

Zaangażowanie w e-motorsport jest jednym z filarów działalności TOYOTA GAZOO Racing w zakresie sportów motorowych na świecie. Poprzez wspieranie rozwoju e-motorsportu aktywnie pracujemy nad tym, aby sporty motorowe oraz samochody sportowe były dostępne dla każdego. Jesteśmy jedną z nielicznych marek w Polsce, która prowadząc oficjalną serię, stwarza realne możliwości rozwoju w tej dziedzinie sportu. W tym sezonie planujemy otworzyć rywalizację dla większej grupy uczestników – stwierdził Malinowski.

Zainteresowani rywalizacją w cyfrowym pucharze muszą jeszcze chwilę poczekać. Prace nad kalendarzem i nową formułą rozgrywek TOYOTA GR Cup Digital 2024 mają zakończyć się w marcu.

Toyota GR Cup / Toyota / materiały prasowe

W 2024 roku oprócz sportowych zmagań, właścicieli i miłośników sportowych modeli Toyoty czekają kolejne spotkania z serii GR ZLOT. Takie wydarzenie miało miejsce 24 lutego 2024 na podwarszawskim Autodromie Słomczyn. W trakcie spotkania rozdano nagrody za poprzedni sezon TOYOTA GR Cup oraz TOYOTA GR Cup Digital. Zwycięzcy obu serii odebrali niepowtarzalne trofea na prostej startowej Autodromu Słomczyn, otoczeni klasycznymi i współczesnymi sportowymi autami marki.