Według policji 57-latek kierujący ciągnikiem z dwiema przyczepami, wyjeżdżając z pola, nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z quadem kierowanym przez 14-latkę, która przewoziła dwuletniego brata. Dzieci z poważnymi obrażeniami zostały przetransportowane do szpitali.

Reklama

Policjanci na miejscu zdarzenia ustalili, że dzieci nie miały założonych kasków ochronnych, a 14-latka nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym - powiedziała PAP st. asp. Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji.

Jak zaznaczyła, postępowanie w tej sprawie będzie prowadzone dwutorowo. Kierujący ciągnikiem będzie odpowiadał przed sądem za wypadek drogowy. O zdarzeniu zostanie również poinformowany sąd rodzinny i nieletnich, który sprawdzi czy opieka nad dziećmi była sprawowana prawidłowo, a także czy 14-latka powinna mieć uprawnienia na taki pojazd, a jeżeli tak, to jakie.

Policjantka przypomniała, że zgodnie z przepisami na tzw. czterokołowiec lekki trzeba mieć prawo jazdy kategorii AM. Podczas prowadzonego postępowania będzie wyjaśniane, czy ten quad był zarejestrowany i czy jako czterokołowiec lekki czy inny pojazd - wyjaśniła.

Do wypadku doszło w czwartek późnym popołudniem w Tchórzance koło Iławy. Policja poinformowała o tym zdarzeniu dzień później.

autor: Marcin Boguszewski