Złośliwi twierdzą, że właściciele Toyoty zwykle kupują samochód dwa razy w życiu - pierwszy i ostatni. Coś w tym jest, ponieważ wiele raportów potwierdza, że klienci tej japońskiej marki wiążą się z nią na długie lata.

Reklama

Ciekawe wnioski płyną również z najnowszego badania przeprowadzonego przez serwis iSeeCars, zajmującego się analizą rynku motoryzacyjnego.

Toyota z przebiegiem powyżej 320 tys. km to żaden cud

Zespół sprawdził dane prawie 15 mln samochodów sprzedanych w 2021 roku, żeby określić te najbardziej niezawodne w oparciu o najwyższy odsetek aut, które osiągnęły przebieg 320 tys. km (200 tys. mil). Japońska marka zajęła pierwsze miejsce, z dwukrotnie wyższym wynikiem niż średnia rynkowa.

Do tego Toyota Land Cruiser okazała się modelem, który najszybciej znajdował nabywców bez względu na duży przebieg. Pierwszą dziesiątkę rankingu zdominowała japońska marka. Na liście znalazło się jeszcze sześć innych modeli Toyoty - Sequoia, 4Runner i Tundra (terenowe), Avalon (duży sedan) i Prius (hybryda).

Toyota Prius - cztery generacje / Toyota
Reklama

Samochód z przebiegiem 200 tys. km w Polsce to abstrakcja?

Nad Wisłą dla wielu osób przebieg przekraczający 200 tys. km to wartość niedorzeczna. Przeglądając ogłoszenia o sprzedaży samochodów ze świecą szukać takich, które mają na liczniku więcej niż wynosi ta bariera psychologiczna. Faktycznie po polskich drogach jeździ mnóstwo takich samochodów, choć często przed sprzedażą przebieg był cofnięty.

Toyota otwiera Klub Rekordowych przebiegów, jest jeden warunek

Polski oddział japońskiej marki postanowił uhonorować klientów, którzy przejechali swoimi Toyotami ponad 200 tys. km. Każdy, kto zgłosi się do nowego Klubu Rekordowych Przebiegów będzie mógł podzielić się historią swojego samochodu. Toyota przygotowała również specjalną Kronikę najdalszych podróży. W zależności od przebiegu, kierowcy dostaną Atrybuty Rekordzisty, czyli specjalnie gadżety przypisane do konkretnych rekordów przebiegu.

Toyota Corolla 9. generacji / Toyota

Toyota z przebiegiem ponad miliona km

Toyota przez wiele lat na polskim rynku pracowała na miano niezawodnej marki budując sobie ogromną rzeszę fanów. Mocne przywiązanie do marki widać na całym świecie, ale również nad Wisłą, gdzie wiele egzemplarzy ma kilkaset tysięcy przebiegu i nadal nabija kolejne kilometry. Na całym świecie jest wiele przykładów takich modeli, jak Prius, Corolla, Hilux czy Land Cruiser - w których licznik już dawno przekroczył milion km.

Toyota Land Cruiser / Toyota
Toyota Auris / Toyota

Toyota liderem w niezawodności i wartości rezydualnej

Dobra jakość i niezawodność mogą brzmieć jak marketingowe frazesy, ale realną wartość samochodu najszybciej można poczuć w kieszeni. Użytkownicy aut Toyoty nie mają z tego tytułu powodów do narzekania. Japońska marka jest od lat jednym z liderów w rankingach wartości rezydualnej poszczególnych modeli – słowem jej auta trzymają wartość. Dotyczy to również najnowszych modeli, które nie mają swojej rynkowej historii.

Toyota Corolla Cross trzyma wartość

Dowodem jest Corolla Cross, która niedawno pojawiła się w salonach, a już zdobyła rynkowe zaufanie. Według najnowszych obliczeń po 3 latach i 90 tys. km przebiegu wartość rezydualna tego modelu sięga nawet 63,4 proc. ceny zapłaconej w salonie. To jeden z czołowych wyników w tej klasie.

Toyota Corolla Cross 2.0 Hybrid / Tomasz Sewastianowicz