Reklama

Policja z Kielc na skrzynkę mailową "Stop agresji" dostała film z zachowaniem pewnego kierowcy Mazdy. Wszystko wydarzyło się na ul. Aleja Solidarności oraz na skrzyżowaniu z ulicą Świętokrzyską.

– Ignorancja przepisów ruchu drogowego i cwaniactwo za kierownicą mogło doprowadzić do tragedii, w której mogły ucierpieć dzieci oczekujące na zmianę świateł – zauważa policja.

Wjechał w pieszych na chodniku, chciał zemścić się na innym kierowcy

Kierujący Mazdą 5 na ul. Aleja Solidarności, wyjeżdżając z remontowanego odcinka drogi, nie zastosował się do znaku STOP, czym wymusił pierwszeństwo na kierującym, który w swoim aucie miał zamontowany wideorejestrator.

Reklama

Gdy ten użył klaksonu, by zdyscyplinować mężczyznę prowadzącego japońskie auto, ten drugi prawdopodobnie złośliwie przyhamował. Ostatecznie po chwili kierujący Mazdą został z tyłu, lecz tuż przed skrzyżowaniem z ul. Świętokrzyską wyprzedził auto z nagrywającym urządzeniem, nieco zajeżdżając mu drogę. W tym momencie mężczyzna siedzący za kierownicą japońskiego pojazdu, z uwagi na zbyt dużą prędkość i śliską nawierzchnię nie był w stanie opanować auta – relacjonują mundurowi.

Zajechał drogę i wpadł w poślizg, kim jest sprawca (wideo)

Sunąc po asfalcie, przeskoczył przez wysoki krawężnik, przejechał przez pas zieleni i wjechał na chodnik przy przejściu dla pieszych, na którym grupa osób (w tym dzieci) oczekiwała na zielone światło. Policjanci ustalili, kto tego dnia siedział za kierownicą Mazdy.

Był to 27-letni mieszkaniec Kielc, który usłyszał zarzut dwukrotnego spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a jego zachowanie na drodze oceni teraz sąd. Za popełnione przez niego wykroczenia może grozić mu wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów – skwitowała policja.

– Nieodpowiedzialne i wręcz agresywne zachowania kierujących, to niestety element codziennej rzeczywistości drogowej w naszym kraju powiedział dziennik.pl Andrzej Mejer, Yanosik.pl. Być może popularność kamerek samochodowych oraz wyższe mandaty ograniczą występowanie takich zachowań. Kluczowy wpływ na kwestię bezpieczeństwa ma jednak świadomość w zakresie ewentualnych skutków różnych zachowań na drodze. Bardzo ważne jest więc działanie prewencyjne odpowiednia edukacja przyszłych i obecnych kierowców ocenił.