Reklama

EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław to największy test samochodów elektrycznych w Polsce. Tor Modlin w sobotę 25 czerwca stanie się prawdziwym centrum elektomobilności. Podczas imprezy każdy będzie mógł poznać doskonałe osiągi aut napędzanych prądem.

– Promujemy zeroemisyjny transport nie tylko przez pryzmat nowatorskich propozycji legislacyjnych, specjalistycznych analiz, raportów czy konferencji. Chcemy, aby elektromobilność była dla Polaków na wyciągnięcie ręki. W tym celu przygotowaliśmy nieszablonowe wydarzenie, którego nowatorska formuła pozwoli na zapoznanie się z e-mobilnością – powiedział Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych. – W ramach EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław odbędzie się szereg niepowtarzalnych i elektryzujących atrakcji, które niezdecydowanych przekonają do elektrycznych pojazdów. Wśród nich są m.in. sześć tur jazd testowych EV Test Drive, które będą sprawdzianem tego, jak prowadzą się auta elektryczne, EV Pop-Up Stores, czyli pełna oferta marek branży elektromobilności oraz EV Show, czyli najbardziej ekscytujący pokaz możliwości samochodów elektrycznych na świecie – wyjaśnił szef PSPA.

Możliwość przetestowania praktycznie wszystkich dostępnych na polskim rynku samochodów elektrycznych to nie wszystko. Na torze będzie można także wypróbować mikromobilne pojazdy, takie jak e-skutery, e-hulajnogi oraz e-rowery. Nie zabraknie też eksperckiej wiedzy na temat rozwiązań, które ułatwiają funkcjonowanie firmy. Na torze Modlin pojawi się "Mobilne Centrum Edukacyjne elektromobilni.pl", w ramach którego przewidziano sesje szkoleniowe i warsztaty edukacyjne w multimedialnym salonie technologii zeroemisyjnych.

Reklama

EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław już 25 czerwca na Torze Modlin

Reklama

Nie zabraknie tematu kart paliwowych, które zyskują nową funkcjonalność: można nimi zapłacić już nie tylko za przejazdy płatnymi drogami, płyny eksploatacyjne czy serwis, ale również za ładowanie pojazdów elektrycznych.

– Elektromobilność staje się na nas jednym z najważniejszych priorytetów. Chcemy dzielić się z klientami naszą wiedzą i rozwiązaniami działającymi na wielu rynkach. Do tej pory wdrożyliśmy już kompleksową hybrydową kartę flotową Shell Card EV, która umożliwia ładowanie aut elektrycznych i hybrydowych. Karta jest połączona z funkcjonalną aplikacją Shell Recharge, w której kierowca może wyszukać najbliższy punkt ładowania i sprawdzić cenę. Na naszych stacjach pojawiają się też najszybsze ładowarki dostępne obecnie w Polsce, IONITY o mocy 350 kW, które umożliwiają naładowanie auta nawet o 7 razy szybciej niż standardowe rozwiązania – mówi Łukasz Klamka, head of fleet solutions Shell Polska.

Samochody elektryczne z całej Polski, czyli II Zlot EV Klub Polska

25 czerwca odbędzie się również II Zlot EV Klub Polska, największej w Polsce społeczności użytkowników samochodów elektrycznych, która podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami z uczestnikami wydarzenia. Ponadto, każda osoba zainteresowana zakupem pojazdu elektrycznego będzie mogła poznać atrakcyjne możliwości finansowania EV, takich jak leasing, wynajem czy współdzielenie. Firmy w Polsce coraz chętniej korzystają z takich wariantów.

– Nowoczesna mobilność jest zeroemisyjna to niezaprzeczalny fakt. Staramy się więc pokazać osobom odpowiedzialnym za firmowe floty, jak wdrożyć ją w najbardziej efektywny i wygodny sposób. Podczas EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław przedstawimy koncept Arval Mobility Hub, czyli firmowego centrum mobilności, które umożliwia łatwe wypożyczenie, współdzielenie i ładowanie zarówno aut elektrycznych, jak i innych zeroemisyjnych pojazdów. Opowiemy też o finansowaniu samochodów EV i dofinansowaniu z rządowego programu "Mój elektryk", które może zrównać koszt wynajmu aut zeroemisyjnych i spalinowych zapowiedział Rafał Tarnacki, Product & Innovations Manager, Arval Service Lease Polska.

EV Experience, czyli jakie atrakcje na Torze Modlin?

Tor Modlin, na którym odbędzie się EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław, daje niemal nieograniczone możliwości organizacji masowych eventów motoryzacyjnych w najwyższym standardzie. Obiekt składa się z dwóch niezależnych torów. Pierwszy liczy 1,2 km, gdzie łącznie są 22 zakręty oraz możliwość 8 konfiguracji. Drugi ma długość 2,4 km, w tym 250-metrową prostą, 4 płyty poślizgowe, 2,5-metrowe kurtyny wodne oraz bogate zaplecze infrastrukturalne.

By wziąć udział w wydarzeniu wystarczy kupić bilet za pośrednictwem portalu www.evexp.pl . Dzieci do lat 16-stu mają wstęp bezpłatny. Rezerwacja jazd testowych odbywać się będzie w dniu wydarzenia na torze w Modlinie.