Fabryka Grupy PSA w Tychach od stycznia 2019 roku produkuje trzycylindrowy silnik benzynowy PureTech. Jak wyjaśniają przedstawiciele koncernu, trzecia zmiana uzupełnia dotychczasowy, dwuzmianowy system produkcji, w którym zatrudnionych było 600 osób. Teraz przybyło 110 nowych etatów, które zostały zaoferowane pracownikom siostrzanego zakładu Opla w Gliwicach, produkującego obecnie w organicznym zakresie.

Reklama

– Uruchomienie trzeciej zmiany pozwala nam dać stabilne zatrudnienie wszystkim 710 pracownikom, co jest szczególnie ważne w tych trudnych ekonomicznie czasach. Jesteśmy silnym zespołem, który jest gotowy do dalszego działania i przezwyciężenia trudności, które przynosi kryzys zdrowotny i ekonomiczny – powiedział Janusz Puzoń, dyrektor zakładu Grupy PSA Tychach.

Produkcja w tyskim zakładzie PSA będzie się odbywała w rotacyjnym systemie trzyzmianowym, w pełnym reżimie sanitarnym COVID-19 w celu ochrony zdrowia pracowników.

Inwestycja uruchomienia w Tychach produkcji silników PSA kosztowała ok. 250 mln euro. Zdolności zakładu mogą sięgnąć 460 tys. jednostek napędowych rocznie. W fabryce powstaje kilkanaście różnych typów trzycylindrowych silników benzynowych turbo o pojemności 1,2, dostosowanych zarówno do aut z manualną, jak i automatyczną skrzynią biegów.