Kia Promise obejmuje 142 kraje na świecie i wszystkie samochody chronione gwarancją, która wygasła lub wygasa między 1 lutego a 30 kwietnia 2020 roku. Program dotyczy wszystkich państw w Europie, w których Kia oferuje 7-letnią gwarancję lub do przebiegu 150 tys. km. Koreańska marka jako pierwsza zdecydowała się na taki krok.

Reklama

Kia Promise przedłuża gwarancję wszystkich kwalifikujących się aut do 30 czerwca 2020 roku. Dzięki temu samochody klientów, którzy nie mogą pojawić się w serwisie w czasie trwania pandemii koronawirusa nie stracą ochrony gwarancyjnej producenta – powiedziała dziennik.pl Monika Krzesak, PR Manager Kia Motors Polska. – W najbliższych dniach pracownicy Kia Motors Polska drogą telefoniczną, mailową lub listownie skontaktują się ze wszystkimi klientami, którzy objęci są programem Kia Promise i udzielą im dodatkowych informacjami na jego temat – dodała.

Koreański producent szacuje, że na przedłużeniu gwarancji dzięki programowi Kia Promise skorzysta ponad 500 tys. kierowców na świecie.

Reklama

– Program Kia Promise obejmuje również tych klientów, którzy nie są w stanie skorzystać z bezpłatnego serwisu lub przeglądu opłaconego w ramach pakietu serwisowego, oferowanego przez markę Kia z powodu ograniczenia w przemieszczaniu się, które obowiązuje w związku ze stanem epidemicznym – wyjaśniła Krzesak.

Reklama
Kia ProCEED i Stinger / KIA / Dominik Kalamus