Toyota udostępni 20 szpitalom jednoimiennym, czyli przyjmującym wyłącznie pacjentów z koronawirusem, 40 samochodów dostawczych, znajdujących się w parkach samochodów testowych w salonach marki. Obok vanów Porace floty szpitali wesprą także samochody osobowe. Auta zostaną użyczone szpitalom bez żadnych kosztów na miesiąc z możliwością przedłużenia. Będą wykorzystywane do przewozu próbek, materiałów medycznych, personelu medycznego i pacjentów.

Reklama

W akcji biorą udział dilerzy japońskiej marki w całej Polsce. Poza dostarczeniem aut lokalnie pomagają w dezynfekcji i ozonowaniu samochodów używanych przez służby medyczne, w tym karetek. Dostarczają też środki ochrony osobistej.

Toyota Proace / Toyota

Toyota Porace Verso to osobowy van, występujący w trzech wersjach długości nadwozia, mieszczący maksymalnie do 9 miejsc. Samochód może być napędzany jednym z czterech silników o pojemności 1,5 l lub 2,0 l. Moc tych jednostek zawiera się w przedziale od 100 KM do 177 KM. Najmocniejszy wariant 2.0 D-4D 177 KM jest oferowany z 8-biegową skrzynią automatyczną. Samochód występuje w czterech wersjach wyposażenia: Combi, Business, Family i luksusowa VIP.

Toyota Proace Verso / Toyota