To odpowiedź poznańskiej firmy, operatora systemu Yanosik, na wyzwanie #BadzWidocznyChallenge zorganizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Bartągu.

Reklama

- Nasza siedziba położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania ul. Piątkowskiej i Al. Solidarności. Często jesteśmy świadkami niebezpiecznych sytuacji w tym miejscu. Kierowcy wielokrotnie nie zauważają pieszych na przejściu pomimo tego, że mają oni zielone światło. Efekt jest taki, że zmotoryzowani w ostatniej chwili gwałtownie hamują lub piesi przepuszczają auta choć mają pierwszeństwo - komentuje Julia Rachwalska, Neptis S.A. operator systemu Yanosik. - Chcemy to zmienić, dlatego tak ochoczo zaangażowaliśmy się w akcję Bądź Widoczny Challenge - dodaje.

Odblaski zostały przymocowane na słupie bezpośrednio przy przejściach dla pieszych. Obok nich stanął człowiek - fotoradar z karteczką “Weź i bądź widoczny” oraz zachęcał przechodniów do zabierania elementów odblaskowych.

Yanosik / Yanosik
Reklama

Yanosik nominuje policję

Do akcji może przyłączyć się każdy. Wystarczy położyć odblaski przy skrzyżowaniach z przejściem dla pieszych, a następnie udostępnić zdjęcia na mediach społecznościowych i nominować kolejne osoby czy firmy do wyzwania.

- Cel jest szlachetny, dlatego warto się zaangażować. Zachęcamy inne firmy, nie tylko z Poznania, do przyłączenia się do akcji. Małe czyny, ale na większą skalę mogą zdziałać wiele dobrego - dodaje Rachwalska.

Yanosik na fanpage’u zaprosił do wyzwania swoich partnerów: PKN ORLEN, PanParagon oraz Polską Policję

Yanosik / Yanosik