Toyota wyjaśnia, że okres ochrony ubezpieczeniowej rozpoczyna się w dniu wygaśnięcia gwarancji fabrycznej producenta, czyli po przekroczeniu 100 000 km przebiegu, i trwa do 36 miesiąca od dnia pierwszej rejestracji pojazdu. Ochroną objęte są nowe samochody kupione w salonach Toyoty w Polsce od 3 kwietnia 2017 roku do 31 grudnia 2019 roku.

– Gwarancja PRO obejmuje wszystkie fabrycznie zamontowane w pojeździe elementy i podzespoły mechaniczne, elektryczne, elektroniczne oraz hydrauliczne i pneumatyczne do kwoty aż 100 000 zł. Naprawy są wykonywane przy zastosowaniu oryginalnych części i zgodnie z zaleceniami producenta – powiedział dziennik.pl Robert Mularczyk, PR Senior Manager Toyota Motor Poland i Toyota Central Europe.

Przypominamy, że osobowa Toyota Proace Verso oraz dostawcza Furgon są oferowane w licznych odmianach, z dwoma rozstawami osi (2,9 lub 3,2 m) i w 3 długościach nadwozia. Linia dostawcza występuje w pakietach wyposażenia Active lub Life, zaś osobowa jako Kombi, Family, Business oraz luksusowa odmiana VIP.

Odmiana Verso może być napędzana jednym z czterech silników o pojemności 1.5 lub 2.0. Moc tych jednostek zawiera się w przedziale od 100 KM do 177 KM. Najmocniejszy silnik 2.0 D-4D 177 KM jest oferowany z 8-biegową skrzynią automatyczną. Gama silników przewidziana dla wersji Furgon obejmuje jednostki 1.6 oraz 2.0 i mocy od 95 KM do 180 KM. Podczas testów zderzeniowych Euro NCAP Toyota Proace uzyskała maksymalne 5 gwiazdek.