Auto zostało zatrzymane w środę w miejscu obsługi podróżnych w Knurowie przy autostradzie A1 z powodu braku opłaty elektronicznej za przejazd płatnym odcinkiem autostrady. W trakcie kontroli okazało się, że pojazdem podróżuje o dziewięć osób więcej niż zezwalają na to dokumenty. W aucie stwierdzono także pęknięcie przedniej szyby.

Reklama
GITD
Reklama

- Pasażerowie prawdopodobnie korzystali z części ładunkowej i dodatkowego rzędu siedzeń, który nie był fabrycznym elementem auta. Obcokrajowcy, którzy w takich warunkach chcieli dojechać do Szwecji, w trakcie prowadzonych przez inspektorów czynności nie stosowali się do wydawanych poleceń, usiłowali oddalić się z miejsca kontroli, wchodzili na autostradę, zachowywali się agresywnie - poinformował GITD.

GITD

Na miejsce trzeba było wezwać patrol policji i straży granicznej. Kierowcy busa zatrzymano prawo jazdy oraz wydano zakaz kontynuowania jazdy do czasu wymiany szyby. Ukarano go również mandatami karnymi w wysokości 800 zł

GITD

- Inspektorzy ostrzegli również kierującego, że ewentualne kontynuowanie jazdy z taką dużą liczbą pasażerów, jest nie tylko rażącym naruszeniem przepisów ale przede wszystkim może stanowić zagrożenie dla ich życia i zdrowia - podał GITD.

GITD