We wtorek tuż po godzinie 6 na przejściu dla pieszych w Tarczynie doszło do śmiertelnego potrącenia 16-letniego chłopca przez samochód osobowy. Za kierownicą saaba siedział 64-letni mężczyzna. Na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratora rejonowego z Grójca wyjaśniają okoliczności tego tragicznego wypadku.

Reklama

Przejazd dk nr 7 w kierunku Radomia odbywa się jednym pasem. Utrudnienia w ruchu potrwają około 2 godzin.

- Policjanci z wydziału ruchu drogowego po raz kolejny apelują do kierowców i innych uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności - czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

- W związku z występującymi złymi warunkami atmosferycznymi apelujemy do kierujących pojazdami, pieszych i rowerzystów o ostrożność na drodze. Pomimo, że nadal mamy jesień, występują opady śniegu/śniegu z deszczem. Takie warunki pogodowe nie sprzyjają żadnemu uczestnikowi ruchu drogowego. Pamiętajmy, że padający śnieg/śnieg z deszczem oraz przymrozki sprawiają, że droga jest śliska, czyli droga hamowania auta znacząco się wydłuża. Wtedy kierujący nie zdąży natychmiast zatrzymać samochód. Ponadto towarzysząca opadom śliska nawierzchnia jezdni sprzyja stłuczkom i potrąceniom - ostrzegała Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie w komunikacie.