System Yanosik to najpopularniejszy w Polsce komunikator dla kierowców, z którego aktywnie korzysta średnio 1,5 mln użytkowników miesięcznie. Natomiast Allegro to największa sprzedażowa platforma internetowa w kraju. Dwaj giganci polskiego rynku znaleźli wspólny mianownik jakim są kierowcy, a dokładniej osoby zmotoryzowane chcące sprzedać swoje auto. Dzięki temu można już dodać ogłoszenie sprzedaży na Allegro za darmo. Warunkiem jest wystawienie oferty z poziomu aplikacji Yanosik.

Reklama

– Schemat dodania ogłoszenia został maksymalnie uproszczony. Wystarczy przejść do zakładki "Samochód" w aplikacji, zeskanować kod z dowodu rejestracyjnego auta, dzięki czemu spora cześć danych zostanie uzupełniona automatycznie, a następnie wystawić pojazd w serwisie Allegro. Osoby dopiero zastanawiające się nad wymianą pojazdu mogą uprzednio sprawdzić wartość rynkową swojego samochodu. Do tego również wystarczy zeskanowanie dowodu rejestracyjnego. Co więcej, na ekranie startowym aplikacji pojawiają się ogłoszenia innych użytkowników o sprzedaży auta. Zwiększa to szanse sprzedających na dotarcie do większej liczby potencjalnych klientów skupionej w społeczności systemu Yanosik – mówi Paweł Bahyrycz, Yanosik.

Całość została zaprojektowana w taki sposób, żeby nie odwracać uwagi kierowcy od drogi. Oferty można przejrzeć przed jazdą, bądź po jej zakończeniu. W trakcie podróży pojawiają się jedynie nieinwazyjne banery informujące o najnowszej funkcji w aplikacji. Nowe rozwiązanie dostępne jest dla użytkowników aplikacji, którzy sprzedają auto jako osoby fizyczne. Jeden użytkownik będzie mógł dodać jednocześnie trzy ogłoszenia. Limit ten został wprowadzony, żeby z rozwiązania korzystali głównie prywatni kierowcy, a nie osoby zawodowo zajmujące się sprzedażą samochodów.

Dodatkowo pierwsze ogłoszenie jest bezpłatne przez okres 10 dni. Darmowe ogłoszenie jest dostępne dla kierowców, którzy w aplikacji mają minimum rangę "Szeregowego", co w praktyce oznacza przejechane co najmniej 100 km z włączoną aplikacją.

– Kolejnym ułatwieniem dla użytkowników aplikacji Yanosik jest również możliwość dodania ogłoszenia o sprzedaży swojego auta bez założonego konta w serwisie Allegro. Dzięki funkcji skanowania dowodu rejestracyjnego oferty sprzedaży będą zawierały historię pojazdu, a co za tym idzie także dane o jego przebiegu. Zaproponowane przez nas rozwiązanie to absolutna nowość na polskim rynku motoryzacji, które być może rozwiąże problem kupna samochodu bez obaw o jego historię – twierdzi Jarosław Majdan, Allegro.