Akcja "Zwalniaj przy szkołach" ruszyła wraz z początkiem roku szkolnego i potrwa do 28 października. W tym czasie użytkownicy aplikacji Yanosik systematycznie przejeżdżający z dozwoloną prędkością w pobliżu szkół biorących udział w kampanii otrzymają kupony, które będą mogli wymieniać np. na kawę lub hot - doga.

Reklama

– Zwiększenie bezpieczeństwa na polskich drogach to dla nas priorytet. Dlatego, podobnie jak w poprzednich latach, wytypowaliśmy ponad 1000 szkół z całej Polski, których uczniowie mogą być narażeni na różnego rodzaju zagrożenia drogowe. Kryterium jakim się kierowaliśmy w wyborze placówek szkolnych było głównie ich położenie w bliskim sąsiedztwie ruchliwych dróg. Nasza kampania w poprzednich latach cieszyła się dużym powodzeniem wśród użytkowników aplikacji. Łącznie uczestniczyło w niej ponad 156 tys. kierowców – komentuje Daria Ścibiorska, Yanosik. – Mamy nadzieję, że w tym roku zmotoryzowani równie ochoczo przyłączą się do naszej akcji.

Kluczowym partnerem kampanii "Zwalniaj przy szkołach" jest PKN ORLEN, który przygotował kupony o wartości 1000 punktów VITAY. Kierowcy biorący udział w grywalizacji, otrzymane punkty mogą odebrać poprzez stronę vitay.pl, a następnie ich równowartość wymienić na nagrody.

Aby przyłączyć się do akcji wystarczy z poziomu aplikacji Yanosik zgłosić chęć udziału. Po wyrażeniu zgody, użytkownik przejeżdżający z prawidłową prędkością obok szkoły biorącej udział w kampanii ma doliczane do swojego konta punkty za poprawny przejazd. Po przejechaniu trzech takich odcinków w tygodniu (maksymalnie jedna trasa w ciągu dnia), regularnie zwalniający kierowca otrzyma kupon o wartości 1000 punktów VITAY. W trakcie akcji każdego tygodnia rozdawana będzie pula 3000 kuponów osobom, które jako pierwsze w ciągu 7 dni pokonały trzy przejazdy z dozwoloną prędkością.

– Chętnie angażujemy się w projekty mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Tym razem koncentrujemy się na miejscach szczególnie wrażliwych, czyli szkołach. W akcji "Zwalniaj przy szkołach" łączymy zabawę z edukacją. Wychodzimy z założenia, że nagradzanie właściwej postawy umożliwi utrwalenie nawyków odpowiedzialnego zachowania na drodze. A to może skutecznie przełożyć się na poprawę bezpieczeństwa na drogach – mówi Andrzej Milewski, Dyrektor Biura programu Vitay.

Placówki, biorące udział akcji zostały oznaczone na mapie w aplikacji Yanosik oraz na stronie https://yanosik.pl/vitay/info/bezpieczna-szkola