Przełomowe Audi Aicon z zasięgiem ponad 800 km jedzie do produkcji. Zaprojektował je Polak

| Aktualizacja:

Audi zamierza sprzedawać rocznie około 800 tys. samochodów w pełni elektrycznych oraz hybryd typu plug-in, czyli ładowanych z gniazdka. Na liście nowości są e-auta wymyślone przez dwóch polskich projektantów.

wróć do artykułu
  • ~Yatr
    (2018-06-14 16:23)
    No i co towarzyszu krzywousty gdzie te fabryki produkujące tysiące polskich aut elektrycznych?. Wy towarzyszu możecie jedynie otwierać kolejne zakłady produkcji różańcow.
  • ~Starty Sir
    (2018-06-14 12:05)
    40 mld Euro inwestycji jednej marki.... Elektryczny VW Golf kosztował 3,4 mln EUR. Do tego ogromna baza know-how, narzędzi A tymczasem w morawieckiej Polsce - Morawiecki zrobi milion samochodów za 40 tys. zł inwestycji - bo tyle wynosiła nagroda dla zwycięskiego projektu karoserii.
  • ~Laszlo
    (2018-06-14 14:43)
    Dobrze, że chłop wyjechał, bo w Polsce by projektował kolejną Syrenkę lub Warszawę, która nigdy nie wejdzie do produkcji.
  • ~t.
    (2018-06-14 13:24)
    Testowalem przez pewien czas elektryczne cudo. Deklarowany zasieg: 450-500 km, rzeczywistosc: oszczedna jazda: 250 km. Zima: tragedia !
  • ~rychu
    (2018-06-14 15:01)
    wlosy z glowy rwac nalezy, a nie "chwalic sie ze Polak zaprojektowal" !!!!!!!!! najpierw komuna, pozniej bieda, a od prawie trzech lat sekta Jareczka wygania Polakow, najzdolniejszych Polakow z kraju !!!!!!!!!!!
  • ~kier
    (2018-06-14 23:46)
    Każdy nowy model to praca kilku tysięcy inżynierów, pisanie że stworzył go Polak to totalna bzdura. Miał jakiś tam udział.
  • ~kuppancegle
    (2018-06-14 12:03)
    "A kiedy człowiek np. zatrzyma wzrok na zabytku, który zobaczy na zewnątrz, wówczas Aicon opowie mu jego historię" A jak spojrzę na starą co siedzi obok wewnątrz to mi powie np.: "Wczoraj gdy byłeś w robocie to polazła do sąsiada spod 12-tki..." itp
  • ~Funeral
    (2018-06-14 12:44)
    Oczy bolą od patrzenia na te samochody przyszłości
  • ~800 km z wiatrem i z górki
    (2018-06-14 22:05)
    a normalnie maksymalnie 300 km, zimą jeszcze mniej, no i tankujesz to cudo godzinami
  • ~Kiedy ?
    (2018-06-14 12:11)
    To tekst reklamowy w starym stylu co będzie.A konkrety za może dekady.
  • ~Matka
    (2018-06-17 08:00)
    Moj syn jest inzynierm w VW , tez sie przyklada do rozwoju tego koncernu i innowacji ( ze skandalem diesla nie ma nic wspolnego ) . Tez ma polskie nazwisko . Kiedy o nim napiszecie?
  • ~ziutek patriota
    (2018-06-17 23:23)
    To nie Polak skonstruowal najwaziejsza czasc samochodu elektrycznego, czyli baterie, wiec w tym cudzie techniki nie ma zadnego polskiego wkladu. A szkoda, bo jak by sie taki madry w kraju znalazl to mozna by zaczac produkcje Syrenki na baterie i bylby ogromny sukces w sam raz na miare pisowskiego premiera.
  • ~mekong
    (2018-06-18 08:30)
    Niczego nie ujmując Polskim projektantom - to są designerzy "karoserii / środka". Ładną karoserię zaprojektować można do benzyniaka czy ropniaka to oczywiste! A w autach elektrycznych na dzień dzisiejszy(!) istotna jest technika - elektryka! 800km na baterii - to może w laboratorium i w próżni! W realu ten samochód przejedzie góra połowę z tego co deklaruje Audi! Marketingowa ściema - to już jest śmieszne!
  • ~Frania
    (2018-06-16 08:32)
    A w sumie, dlaczego auta elektryczne są droższe niż spalinowe? Co tam jest takiego drogiego? Bateria? Silnik elektryczny?
  • ~jj25
    (2018-06-17 11:33)
    VW / Audi to "przełom"? Ciekawe, kiedy się przełamią?! :)))
  • ~Wert
    (2018-06-14 17:20)
    Na szczascie polacy biedni wiec tych gowien nie kupia-ladowanie 30 min to jakies zarty
  • ~jura
    (2018-06-15 08:03)
    Albo My budujemy u Obcych albo Obcy u nas.Kiedy My zaczniemy buduwać u siebie?
  • ~vajm
    (2018-06-14 13:33)
    polsce nie zamierzajawypłcić reparacji to inwestują w audi tak wyglądają te inwestycje przewaga dzięki technokratom z brukseli jaja
  • ~most
    (2018-06-24 18:02)
    No tak, może to nowe Audi, to jak nie powiem, Nokia naszych czasów. :)
  • ~Kazimierz.p.
    (2018-06-14 20:30)
    Na początku roku wypożyczałem w Panek jeden z rocznych modeli Audi i już on miał dość sporą moc

Może zainteresować Cię też: