Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu rozpisała przetarg i kupiła nowe samochody dla Izb w całym kraju. O kontrakt walczyli dilerzy takich pięciu marek jak: Opel, Hyundai, Kia, VW i Peugeot.

Reklama

- W grudniu 2017 roku do dyspozycji Izb Administracji Skarbowej na terenie całego kraju zostało oddane 113 nowych samochodów oznakowanych. Wybrano najnowszy model Astry Sports Tourer. Cały kontrakt opiewa na kwotę przekraczającą 7 mln zł - powiedział dziennik.pl Andrzej Nikiel, specjalista do spraw sprzedaży w Opel Wawrosz.

Andrzej Nikiel, Opel Wawrosz

Pojazdy zostały dostarczone przez dwóch dilerów marki Opel - firmę Wawrosz z Bielska-Białej (która była liderem konsorcjum) oraz Energozam z Lublina. Auta kryją pod maską silniki benzynowe 1.4 Turbo/125 KM.

Andrzej Nikiel, Opel Wawrosz

Zabudowę specjalną wykonał Transmed dystrybutor amerykańskiej firmy Federal w Polsce. W efekcie auta wyposażono m.in. w pełen system uprzywilejowania (sygnały świetlne i dźwiękowe).

Andrzej Nikiel, Opel Wawrosz

Zdarza się, że funkcjonariusze skarbówki ścigają oszustów niczym policja. Dlatego, jeśli dojdzie do wypadku, w wydostaniu się z auta mają pomóc specjalne młotki z wbudowanym nożem do przecinania pasów bezpieczeństwa

Andrzej Nikiel, Opel Wawrosz
Andrzej Nikiel, Opel Wawrosz