Odnowione infiniti Q50 na rok 2018 skrywa odświeżono wnętrze. Nie obyło się bez zastrzyku nowych technologii.

Reklama

W topowej wersji japońskiego sedana wyróżnionej czerwoną literą S montowany jest wielokrotnie nagradzany silnik VR30. Ta trzylitrowa jednostka z podwójnym turbodoładowaniem została uznana ostatnio za jedną z dziesięciu najlepszych na świecie w klasyfikacji Ward’s 10 Best Engines 2017.

- Zwiększamy moce produkcyjne i niedługo zaczniemy dostarczać auta do klientów na całym świecie - powiedział Roland Krueger, prezes Infiniti.

Pierwsze auta pojawią się na rynku USA już latem. W Polsce sprzedaż rozpocznie się jesienią.

W Europie silnik 3.0 turbo dostępny jest w wariancie rozwijającym moc 405 KM i 475 Nm.

Reklama

- Silnik V6 twin-turbo w modelu Q50 stawia Infiniti w jednym rzędzie z niemieckimi rywalami - powiedział Dave Zoia, dyrektor wydawniczy WardsAuto. - Jest jedwabiście miękki, cichy, gdy tego chcesz i imponująco oszczędny. Uważamy, że silnik VR może stanowić początek całej znakomitej dynastii - dodał.

Infiniti

Q50 to najlepiej sprzedający się model Infiniti. Od chwili wprowadzenia na rynek jego pierwszej generacji w 2013 roku, kierowcy na całym świecie kupili niemal 210 tys. sztuk tego auta.

W 2016 roku japońska marka sprzedała w skali globalnej przeszło 230 tys. aut - o 7 proc. więcej niż w roku poprzednim. Do nowego rekordu sprzedaży w 1/3 przyczynił się właśnie sedan Q50.

Infiniti