Audi w najbliższych latach znacznie odmłodzi gamę modelową. W 2017 roku, po premierze nowego Audi A8, stopniowo na rynku pojawią się również nowe generacje ważnych dla Niemców modeli. W 2018 koncern z Ingolstadt wzmocni swoją reprezentację w segmencie luksusowych limuzyn drugą generacją modelu A7.

Reklama

Nowe Audi Q8 będzie produkowane od roku 2018 na Słowacji w Bratysławie. Inżynierowie z Ingolstadt twierdzą, że ten samochód, stworzy nowy segment w klasie wyższej.

Nowy i większy od Q7 model zapowiadał pokazany w Genewie pięciometrowy prototyp Q8 sport concept. W odmianie produkcyjnej SUV segmentu premium o wyglądzie coupe będzie nafaszerowany najnowszymi rozwiązaniami technicznymi ułatwiającymi życie kierowcy.

- Seryjne audi RS Q8 (najmocniejszy model) będzie w ponad 95 proc. wyglądać jak pokazane w Genewie Q8 sport - powiedział Marc Lichte, szef designu niemieckiej marki.

Przypominamy, że z taśm słowackiej fabryki, już od roku 2005 zjeżdża audi Q7. Wytwarzana jest tam druga generacja tego auta oraz jego sportowa wersja SQ7 i odmiana hybrydowa typu plug-in, Audi Q7 e–tron.

Audi / tobiassagmeister

W roku 2019, w węgierskim w Gyor, rozpocznie się produkcja nowego Audi Q4. Ten zupełnie nowy model wprowadzi niemiecką markę do segmentu samochodów Compact Utility Vehicles. Audi Q4 ze swoją sylwetką typu coupe wjedzie w lukę pomiędzy audi Q3 a Q5.

Ponadto, od roku 2018, fabryka Audi na Węgrzech przejmie produkcję Q3, który teraz wytwarzany jest w hiszpańskim zakładzie w Martorell.

dziennik.pl
dziennik.pl
dziennik.pl