Alfa Romeo Stelvio, czyli pierwszy SUV w historii włoskiej stajni przechodzi ostatnie szlify przed światową premierą. A w fabryce w Cassino dobiegają końca przygotowania do seryjnej produkcji - auto będzie wytwarzane na tej samej linii co limuzyna giulia.

Reklama

Zresztą nowy SUV Alfy powstał właśnie na platformie giulii i to z nią będzie dzielić układ napędu 4x4 oraz silniki. Dlatego pod maską Stelvio należy spodziewać się dwulitrowej jednostki turbobenzynowej o mocy 200 KM oraz wysokoprężnego serca 2.2 JTDM (150 i 180 KM). Nie jest wykluczone, że najmocniejsza odmiana dostanie doładowane 3.0 V6/510 KM stworzone wspólnie z Ferrari, a które już napędza topową giulię quadrifoglio.

Alfa Romeo

Dla Alfy Stelvio ważnym rynkiem będzie nie tylko Europa, ale także USA. Dlatego mówi się o dwóch premierach - pod koniec września w Paryżu i w listopadzie w Los Angeles. W sprzedaży samochód pojawi się na początku 2017 roku. A co przygotowali inżynierowie z Italii?

Reklama

Na wideo promocyjnym fabryki w Cassino (1:17 min filmu) widać, jak przy nowym modelu krzątają się pracownicy. Przypadek?